نعمت زاده: اربعین الگوی موفقی برای مسئولان و مردم است

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه اگر نهادهای ملی قصد ورود در بحث اربعین را دارند باید هزینه‌ها را هم تامین کنند، گفت: اربعین الگوی خوب و موفقی برای مسئولان و مردم است.

سید مرتضی نعمت‌زاده با بیان اینکه خوشبختانه خداوند متعال فرصت خدمت کردن واقعی به مردم و زائران اربعین را به ما عطا کرده است، اظهار کرد: اربعین حسینی (ع) در سال‌های گذشته برای همه ما الگوی خوب و موفقی بود.

وی ادامه داد: از سال 92 به قبل با مشکلات فراوان و عدیده‌ای در بحث اربعین حسینی (ع) مواجه بودیم که هیچ دستگاهی حاضر به حل و رفع مشکلات نبود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: در سال‌های 93 و 94 با داشتن مدیریت جهادی و انگیزه مشترک میان مسؤولان و مردم اربعین حسینی (ع) خوب برگزار شد و در واقع در نوع خود بی‌نظیر بود.

وی خاطرنشان کرد: شلمچه و موضوع اربعین برای همه ما تجربه خوبی بود و این درس را به ما داد که اگر همه ظرفیت‌های منطقه در کنار یکدیگر قرار بگیرند، همه مسائل موجود قابل حل و رفع است.

 

نعمت‌زاده تصریح کرد: ظرفیت برای حل مشکلات منطقه وجود دارد و باید با استفاده از شیوه جهادی و مدیریت اسلامی بر مشکلات فارغ آمد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند اذعان کرد: به تدریج از سال‌های گذشته نهادهای ملی وارد عرصه اربعین حسینی (ع) شدند و قدرت نهادهای محلی را کاهش داده‌اند.

وی متذکر شد: با توجه به ترکیب چیده شده امسال در بحث اربعین باید مسائل مدیریت شود تا با مشکلاتی در این زمینه رو به‌رو نشویم.

نعمت‌زاده گفت: اگر نهادهای ملی تمایل به ورود در بحث اربعین حسینی (ع) را دارند باید قاعدتا هزینه‌ها را هم تامین کنند، در حالی که در سال‌های گذشته هزینه‌های مادی بر عهده سازمان منطقه آزاد اروند بود.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه سازمان منطقه آزاد اروند وابسته به سازمان‌های ملی نیست، اما تمام هزینه‌ها را تامین کرد و اگر قرار است نهادهای ملی وارد کار شوند باید هزینه و اعتبارات را هم با خود بیاورند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند آبادان و خرمشهر در پایان با تاکید بر لزوم توجه به مسائل فرهنگی در ایام اربعین، گفت: مناسبت اربعین حسینی (ع) فرصتی مناسب برای کشاندن جوانان به مراسمات و منابر اهل بیت (ع) است.

نوشتن دیدگاه