امام جمعه آبادان: قطره ای از آب خوزستان را به استان های دیگر نمی دهیم

امام جمعه آبادان گفت: خوزستان مشکل آب دارد و قطره ای از آب این استان را به دیگر جای دیگر نمی دهیم.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در آیین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه آبادان افزود: بیشتر نقاط استان خوزستان از جمله آبادان و خرمشهر، برای آب شرب و آب کشاورزی با مشکل بی آبی روبه رو هستند.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه مشکل کم آبی استان خوزستان را وارد بحرانی جدی خواهد کرد اجازه نمی دهیم قطره ای از آب این استان به جای دیگری انتقال یابد.

خطیب جمعه آبادان گفت: چرا باید با آب استان خوزستان مناطق کویری کشور سیراب شوند؟ مسئولان باید فکری به این معضل کنند.

 

حجت الاسلام ابراهیمی پور در ادامه با اشاره به روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی اظهار کرد: امروز دشمنان اسلام حقوق بشر را دستاویز برای فریب افکار عمومی و شعاری توخالی در کوبیدن بر سر مخالفان استفاده می کنند.

وی گفت: اگر به حقوق بشر اعتقاد دارند پس چرا از مظلومان عالم حمایت نمی کنند و اجازه می دهند تکفیرها خون بی گناهان را بریزند.

خطیب جمعه آبادان همچنین با تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: این امام بزرگوار با وجود تمام توطئه های دولت بنی عباس با هوشیاری تمام توانست در راه اعتلای دین اسلام گام بردارد و سیره آن بزرگوار روشن کننده راه همگان است.

وی در ادامه با اشاره به کشف محموله بزرگ قاچاق در استان هرمزگان گفت: کشف این قاچاق بزرگ حسن های خوب و بدی دارد؛ حسن خوب آن تلاش نیروی خادم انتظامی است که امنیت را در کشور فراهم کرده، اما حسن بد آن بر می گردد به اضمحلال تولید داخلی و این مساله نگرانی ما در تشدید بیکاری و تولیدات داخلی را بیشتر می کند.

خطیب جمعه آبادان با اشاره به آغاز هفته حج افزود: حج به عنوان یکی از ارکان اسلام از جایگاه والایی برخوردار است.

وی در ادامه خطبه ها گفت: کنگره عظیم حج دستاورد سیاسی، علمی، فرهنگی و اقتصادی دارد که امسال با کمال تاسف آل سعود به فرمان اربابانش به بهانه های واهی و شرایط ظالمانه مردم ایران را از سفر حج محروم کرد.

نوشتن دیدگاه