بازدید شرکت ایتالیایی ایتال فلوید از زیر ساخت های منطقه آزاد اروند

شرکت ایتالیایی ایتال فلوید از شرکت های نفتی دنیا روز پنجشنبه از زیرساخت های منطقه آزاد اروند در استان خوزستان دیدن کرد.

محمدرضا معتمدی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: این شرکت صبح امروز، زیرساخت های این منطقه را برای سرمایه گذاری مورد بررسی دقیق قرار داد.

وی اظهار داشت: مذاکره با شرکت نفتی ایتال فلوید و ثبت شرکت و تامین فضای صنعتی مورد نیاز در شهرک صنعتی آبادان برای دریافت اطلاعات تولید زودهنگام early production از موارد بحث شده در این نشست بود.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: این شرکت دارای تجربه ها و دانش و فناوری در حوزه تولید زودهنگام early production و خدمات حفاری و سرچاهی است و به دنبال حضور در میادین مشترک و غیر مشترک نفتی ایران و عراق است.

 

معتمدی تصریح کرد: منطقه آزاد اروند به دلیل همجواری و نزدیک ترین فاصله جغرافیایی با میادین اصلی و بزرگ نفتی ایران و عراق و وجود دسترسی های هوایی و ریلی و دریای آزاد و بزرگراه های متعدد، مکانی مناسب سرمایه گذاری برای شرکت های خدمات و پشتیبانی صنعت نفت و به ویژه شرکت های خدمات حفاری و تولید و ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع بالاستی و پایین دست نفت و گاز و پتروشیمی است.

وی افزود: در این راستا تا کنون چندین شرکت مهم و معتبر اروپایی و آسیایی اقدام به مذاکره و ثبت شرکت و تامین فضای مورد نیاز صنعتی در منطقه آزاد اروند کرده اند.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: شرکت ایتالیایی ایتال فلوید نیز از جمله این شرکت هاست که ابتدای مرداد ماه جاری اقدام به مذاکره ثبت شرکت و تهیه و تامین فضای صنعتی مورد نیاز و همچنین اخذ مجوزهای ذیربط کرده است.

سازمان منطقه آزاد اروند بسترهای مناسب قانونی و پتانسیل های متعدد منطقه در زمینه های صنعت، تجارت و خدمات با توجه به موقعیت جغرافیایی، نیروی انسانی ماهر، قابلیت ها و امکانات و زیرساخت های صنعتی، تجاری و خدماتی موجود، زمینه رشد چشمگیر منطقه آزاد اروند در مدت کوتاه فعالیت خود کرده است.

نوشتن دیدگاه