استقبال شهروندان آبادانی از اجرای نمایش 'آبادانی ها' در خیابان های شهر

نمایش 'آبادانی ها ' نوشته و کار ' رضا چوپان' هنرمند با استعداد انجمن نمایش آبادان، هر شامگاه ساعت 20:30 دقیقه در خیابان امیرکبیر (امیری) این شهر اجرا می شود.

این تئاتر از نخستین هایی می گوید که این روزها دیگر در آبادان اول نیست، آبادانی ها روایتگر شهری است که شبیه شهر است.

نمایش آبادانی ها در واقع دردنامه ای از وقایع و اتفاقاتی است که در سال های جنگ بر سر مردم آبادان آمده است، تا جایی که هستی شهر از بین رفت.

نمایش تلاش دارد تا به مخاطبان خود شهر نخستین ها (آبادان) را معرفی کند آنگاه با نقب در هزارتوی تونل زمان، درماندگی و رخوت شهر را به نمایش می گذارد. لحظات پایانی نمایش دعوت مردم به همخوانی سرود سازندگی دوباره است.

نمایش آبادانی ها در فضای باز خیابان امیری آبادان اجرا شد و مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.

 

رضا چوپان کارگردان این تئاتر با بیان دغدغه های متن این تئاتر می گوید: تئاتر 'آبادانی ها' در اصل دغدغه های شخصی من است که آبادان را با همه خرابی هایش دوست دارم و کاستی های آن را می بینم، این تئاتر برای افزایش قوه بصری مردم برای درک مفاهیم جنگ زدگی است.

نویسنده و کارگردان تئاتر آبادانی ها با اشاره به اجرای بازیگران تئاتر بیان کرد: این تئاتر بیانگر ماندگاری، مقاومت مردم خاکی آبادان پس از جنگ است و جنگ زدگی که بخشی از تاریخ آبادان است و خیلی از اولین ها را عقب انداخته است.

چوپان، رسالت اصلی تئاتر را برقراری ارتباط با مردم خواند و گفت: با اجرای این تئاتر در فضای عمومی شهری مانند خیابان، برای عموم مردم به هدف اصلی تئاتر نزدیک تر می شویم.

تئاتر آبادانی ها به مدت 13 دقیقه به روی صحنه رفت و بازیگران این تئاتر با لباس ها و صورت خاکی و گِلی روایتگر مردمان شهر آبادان است که ایستاده مردند و مقاومت کردند.

هنرمندان تئاتر درشهر آبادان علاوه بر موانع بسیاری از کمبود ها همواره پشت درهای بسته لابی گری های مدیریتی مانده اند و سخت گیری های هیات بازبینی مانع دیگری برسر راه علاقه مندان هنر تئاتر است.

هنر تئاتر همواره درگیر حاشیه های غیر هنری بوده است.

نوشتن دیدگاه