35 هزار شهروند برای دریافت کارت شهروندی اروند ثبت نام کرده اند

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند داشتن کارت شهروندی برای شهروندان این منطقه را الزامی دانست و گفت: با تکمیل حصارکشی، هرگونه ارائه خدمت و بهره مندی از مزایای مدیریت بازرگانی سازمان منطقه آزاد اروند منوط به ارائه کارت شهروندی اروند می باشد.

محمدرضا معتمدی اظهار داشت: این کارت که از مدت ها قبل صدور آن برای شهروندان آبادانی و خرمشهری برنامه ریزی شده بود، یکی از مقدمات تامین زیرساخت های خدماتی در این منطقه به حساب می آید.

وی افزود: صدور کارت شهروندی برای شهروندان منطقه آزاد اروند و فعالان اقتصادی فعال در منطقه می تواند تاثیر بسزایی در ترویج فرهنگ الکترونیکی در منطقه داشته باشد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی، کارت های شهروندی برای 12 گروه شامل متولدان حوزه اروند، کسبه و پیشه وران، کارمندان دولتی یا شرکت های تابع، دانشجویان، فرهنگیان، بازنشستگان، بازرگانان، سرمایه گذاران، شاغلان، ساکنان مقیم، شهروندان افتخاری و افراد بالای 15 سال صادر می شود.

معتمدی مهمترین خدمات قابل ارائه در بستر کارت شهروندی را استفاده از تخفیف شهروندی برای خرید از بازارچه های همراه مسافر، هزینه های درمانی در بیمارستان های و یا هزینه های ویزیت پزشکان با توجه به صدور مجوز فعالیت های شغلی برای پزشکان آبادانی و خرمشهری و بهره مندی از معافیت های مالیاتی دانست.

وی استفاده از تخفیف ویژه عوارض خودروهای پلاک اروند، معافیت در پرداخت عوارض فرودگاهی، عوارض خروج از کشور در مرز شلمچه، معافیت در قیمت اراضی واگذاری شده در بخش صنعت و گردشگری و همچنین استفاده از تخفیف عمومی پذیرندگان کارت شهروندی شامل هتل ها، آژانس های مسافرتی، اماکن ورزشی و رستوران ها را از دیگر مزایای این کارت ها عنوان کرد.

نوشتن دیدگاه