جمعی از کارگران منطقه 2 شهرداری آبادان پرداخت حقوق معوق خود را خواستار شدند

جمعی از کارگران فضای سبز و خدماتی منطقه 2 شهرداری آبادان با حضور در دفتر نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، پرداخت حقوق و مزایای معوق خود را از سوی شرکت های پیمانکاری خواستار شدند.

حدود 50 کارگر شاغل در بخش خدمات شهری محدوده منطقه آزاد اروند، روز شنبه با حضور روبروی ' خانه مردم آبادان '، اقدام مسئولان برای پرداخت حقوق و مزایای معوق خود را خواستار شدند.

 

یکی از این کارگران گفت: ما در بخش های مختلف شهری نظیر فضای سبز و خدمات شهری منطقه 2 آبادان فعالیت می کنیم و با وجود اینکه هم اکنون نیز مشغول به کار هستیم، از دی ماه گذشته تاکنون بدون بیمه درمانی و بازنشستگی به کار و فعالیت مشغول هستیم.

وی ادامه داد: اگر چه با شرکت های پیمانکاری زیرمجموعه کار می کنیم، از دی ماه سال 94 تاکنون، تسویه حساب نشده ایم و حتی عیدی و سنوات و پاداش پایان سال گذشته را نیز دریافت نکرده ایم.

این کارگر که سخنانش با تایید دیگر حاضران این اجتماع همراه می شد، گفت: در سال جاری نیز سه ماه حق بیمه ما از سوی پیمانکار پرداخت نشده و حقوق خرداد و تیر ماه نیز پرداخت نشده است.

وی افزود: شهرداری منطقه 2 و سازمان منطقه آزاد اروند از جذب پیمانکار ابراز بی اطلاعی کردند و ما نمی دانیم حق خود را از چه دستگاهی بگیریم.

 

سلمان برقول شهردار منطقه 2 شهرداری آبادان نیز در خصوص این اجتماع صنفی گفت: این کارگران، همکاران شاغل در سازمان پسماند شهرداری آبادان می باشند.

وی ادامه داد: قرارداد این کارگران از سوی شهرداری مرکزی آبادان و سازمان منطقه آزاد اروند بسته شده و پیمانکار نیز موظف است که حداقل بخشی از حقوق را پرداخت کند.

برقول گفت: پیگیری می کنیم که این مشکل با تعامل بین بخشی حل شود.

نوشتن دیدگاه