همگانی شدن ورزش تیراندازی در آبادان ضرورت دارد

رئیس هیئت تیراندازی آبادان گفت: با برنامه ریزی اصولی می توان در استفاده همگانی مردم آبادان از تیراندازی اقدامات شایسته ای صورت گیرد.

سیروس محمدی زاده در آئین تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید هیئت تیراندازی آبادان که در محل سالن جلسات اداره ورزش و جوانان این شهر برگزار شد، اظهار کرد: آبادان به عنوان مهد ورزش ایران، همواره افتخارات بزرگی را به طرق مختلف در رشته‌های انفرادی و تیمی کسب کرده که نام بردن از آنان به تألیف یک کتاب نیاز دارد.

وی با تاکید بر اینکه آبادان در اغلب رشته‌های ورزشی از قابلیت و توانایی‌های باالقوه‌ای برخوردار است، افزود: بسیاری از افتخارآفرینان و اعضای تیم‌های ملی بانوان و آقایان کشور را ورزشکاران آبادان تشکیل می‌دهند و تلاش می‌کنیم که در مسیر اعتلای هرچه بیشتر ورزش تیراندازی در این شهر هر آنچه در توان داریم به میدان بیاوریم.

رئیس هیئت تیراندازی آبادان ادامه داد: آقای ابوالحسنی، رئیس سابق هیئت تیراندازی آبادان تلاش های مثمرثمری برای ارتقای این ورزش انجام داد که از زحمات وی تشکر می کنم و به مردم آبادان این نوید را می دهم که ورزش تیراندازی در این شهر همان روند رو به رشد خود را ادامه خواهد داد.

 

محمدی زاده با اشاره به ورزش تیراندازی از نظر دین مبین اسلام، عنوان کرد: از زمان پیامبر گرامی اسلام (ص) بر ورزش تیراندازی تاکید شده است؛ این رشته ورزشی به نوعی از فطرت انسان سرچشمه می گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد: تجهیزات تیراندازی نسبت به بسیاری رشته های ورزشی دیگر گران قیمت تر است ولی با برنامه ریزی اصولی می توان در استفاده همگانی مردم آبادان از تیراندازی اقدامات شایسته ای صورت گیرد.

رئیس هیئت تیراندازی آبادان با اشاره به لزوم توجه به بانوان برای ورزش تیراندازی، خاطرنشان کرد: به علت وضعیت پوشش مناسب این رشته ورزشی می توان در بخش بانوان نیز سرمایه گذاری مطلوبی در ورزش تیراندازی انجام داد.

وی روند کسب مقام توسط بانوان ورزشکار آبادانی را امیدوارکننده دانست و گفت: بانوان ورزشکار آبادانی نشان داده اند در عرصه کشوری و بین المللی حرف برای گفتن دارند. بانوان این شهر در همه حال پشتیبان و طلایه‌دار خدمت‌رسانی از همان اوایل انقلاب تا هم اینک بوده‌اند و بسیاری از شهدا که امروز نامشان در دفتر انقلاب می‌درخشد از دامان همین بانوان به جبهه‌های حق علیه باطل شتافتند.

محمدی زاده با بیان اینکه مردم آبادان به ویژه عشایر علاقه زیادی به ورزش تیراندازی دارند، تصریح کرد: امیدوار هستیم استقبال مردم آبادان به ویژه عشایر به صورتی باشد که در این رشته ورزشی اقداماتی در سطح بین المللی صورت گیرد.

وی در ادامه سرمایه گذاری بر روی رده های پایه را بخشی از برنامه های خود اعلام کرد و افزود: در رده های پایه به طور حتم در یک برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت سعی می کنیم به صورت علمی آینده نگری داشته باشیم.

هرچه در رده های پایه بیشتر برنامه ریزی کنیم آینده این ورزش در آبادان روشن تر خواهد بود و در واقع به فکر قهرمان پروری در این ورزش هستیم.

رئیس هیئت تیراندازی آبادان، تهیه بانک اطلاعاتی ورزشکاران و مربیان، توسعه و ارتقاء ورزش تیراندازی، برگزاری مسابقات شهرستانی و کشوری را از دیگر برنامه های خود برای این رشته ورزشی عنوان کرد.

نوشتن دیدگاه