دمای آبادان از ۵۳ درجه هم می‌گذرد

کارشناس سازمان هواشناسی کشور از آخر هفته بسیار گرم در برخی مناطق کشور خبر داد و گفت: دمای هوای مناطقی همچون آبادان و اهواز از ۵۰ درجه هم بیشتر خواهد شد و مردم تهران نیز دمای ۴۲ درجه را تجربه می‌کنند.

امین حسین نقشینه در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور طی سه روز آینده اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود طی ساعتهای آینده در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی کرمان و ارتفاعات شرقی و شمالی هرمزگان رگبار باران، رعد و برق و وزش باد به وقوع بپیوندد.

وی ادامه داد: این وضعیت روزهای پنج‌شنبه و جمعه نیز با شدت کمتری دراین مناطق رخ خواهد داد و در سایر مناطق کشور نیز جو پایدار و افزایش دما را در 72 ساعت آینده شاهد خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: روزهای پنج‌شنبه و جمعه وزش باد نسبتا شدید در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل وزیدن خواهد گرفت که در بعضی ساعات سبب پدید آمدن گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

نقشینه گفت: شرق دریای عمان نیز طی سه روز آینده مواج پیش‌بینی می‌شود؛ البته بعدازظهر روز جمعه نیز با شکل‌گیری توده گرد و خاک بر روی کشور عراق و حرکت آن برای برخی مناطق در استانهای خوزستان و ایلام پدیده گرد و خاک دور از انتظار نخواهد بود.

وی با اشاره به افزایش دمای اکثر نقاط کشور در سه روز آینده گفت: اوج گرما را در روزهای پنجشنبه و جمعه شاهد خواهیم بود و دمای هوای تهران در روز جمعه به 42 درجه بالای صفر خواهد رسید.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور گرمترین مناطق کشور در ساعتهای آینده را اهواز و آبادان با دمای 51 و 53 درجه بالای صفر دانست.

نوشتن دیدگاه