یک گور جمعی در آبادان کشف شد

فرماندار آبادان، خبر پیدا شدن یک گور جمعی در منطقه مارد از توابع آبادان را تایید کرد.

عزیزاله شهبازی ضمن تائید خبر یک گور دسته جمعی در منطقه مارد از توابع آبادان، گفت: پس از دریافت خبر فوق مسئولان مربوطه با حضور در محل نسبت به انجام بررسیهای لازم اقدام کردند.

وی با اشاره به اینکه احتمال می رود اجساد یافت شده مربوط به دوران جنگ تحمیلی باشد، افزود: قرار شد از طریق سپاه مراتب بررسی و تحقیقات بیشتر در خصوص زمان وقوع دفن اجساد انجام شود.

فرماندار آبادان هرگونه اظهار نظر بیشتر در این زمینه را منوط به انجام بررسیها، تحقیقات و آزمایشات مربوطه و اعلام نتیجه نهایی از سوی سپاه دانست.

 

اعزام ماموران انتظامی به محل

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان نیز در این رابطه گفت: پس از اعلام خبر یافت شدن این گور، ماموران انتظامی سریعا به محل اعزام شدند.

سرهنگ سید محسن تقی زاده افزود: در این گور دو جمجمه و تعدادی استخوان یافت شد.

وی اظهار کرد: در مورد جنسیت و سایر موارد مربوطه تا انجام بررسیهای دقیق تر و کاملتر هیچ اظهار نظری نمی توان ارائه کرد.

منطقه مارد در هشت کیلومتری جاده آبادان اهواز واقع است.

گفته ها حاکی از آن است که عصر سه شنبه، زمانی که ماموران اداره برق ناحیه جنوب آبادان مشغول کندن زمین به وسیله بیل مکانیکی در بیابانهای اطراف آبادان بودند به چند استخوان برخورد کرده و پس از متوقف کردن کار بلافاصله با مرکز پلیس ۱۱۰ تماس گرفتند.

پلیس پیشگیری، رئیس کلانتری ۱۱ و پلیس تخصصی آگاهی بلافاصله برای پیگیری به محل عزیمت کرده و مشاهده کردند خانواده ای به همراه یک پتو و ظروف چینی و ملامینی مدفون شده اند.

پس از خارج کردن اجساد از این گور دسته جمعی ماموران به سرنخ های جدیدی دست یافتند. با توجه به اینکه لباسهای زیادی در این منطقه از زیر خاک بیرون کشیده شد این احتمال که اجساد بیشتری در این نقطه دفن شده باشد قوت گرفت.

تاکنون استخوان سه جسد که از لباس هایشان مشخص است به یک زن، یک مرد و یک دختر بچه تعلق دارد، پیدا شده است.

این منطقه در زمان جنگ ایران و عراق، زمانی که شهرستان آبادان در محاصره رژیم بعث عراق بوده در اختیار نیروهای عراقی قرار داشته است.

با توجه به اینکه احتمال داده می شود تعداد بیشتری از اجساد در این منطقه به خاک سپرده شده باشد ضمن هماهنگی با تفحص شهدا، سردار باقری دستور داد، فردا گروهی برای پیگیری این موضوع به شهرستان آبادان اعزام شود.

نوشتن دیدگاه