امام جمعه آبادان: آبادان ۸ سال عقب است

امام جمعه آبادان با اشاره به اینکه در مقایسه با سایر شهرها، آبادان در مسیر توسعه هشت سال عقب است،گفت: حق آبادان بیش از این است چرا که زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی آن در جنگ از بین رفت.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در آئین افتتاحیه مرکز سی تی اسکن بیمارستان ۱۷ شهریور آبادان با بیان اینکه ثواب حج از فضائل رفع گرفتاری و فراهم ساختن زمینه خدمت به جامعه است، افزود: اگر چه نگاه رئیس جمهور، وزیر بهداشت و درمان و تامین اجتماعی به آبادان خوب است اما حق آبادان بیشتر از اینها است چرا که تمامی زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی آبادان در جنگ تحمیلی از بین رفت.

وی اظهار کرد: با آن سرعتی که کشور به پیش می رود و خدماتی که ارائه می شود، آبادان باز هم هشت سال عقب است، اگر با سرعت عادی هم بخواهیم حرکت کنیم باز هم از سایر شهرها عقب می افتیم و حال آنکه برای نظام جمهوری اسلامی به صرفه است که در آبادان و در زمینه های مختلف سرمایه گذاری کند.

حجت الاسلام ابراهیمی پور با اشاره به موضوع توریسم درمانی تصریح کرد: آبادان به واسطه موقعیت جغرافیایی اش می تواند محلی مناسب برای پرداختن به موضوع توریسم درمانی باشد.

 

ضرورت تقویت بیمارستان تامین اجتماعی آبادان

امام جمعه آبادان با اشاره بر تلاش سازمان تامین اجتماعی برای بهره مندی تمام مردم از خدمات درمانی و صدور دفترچه بیمه برای آنان، بر ضرورت تقویت بیمارستان تامین اجتماعی آبادان تاکید کرد.

وی گفت: به رغم گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی و بیش از ۲۸ سال از پایان جنگ تحمیلی هنوز چهره شهر آبادان مخدوش و امکانات برازنده مردم نیست.

حجت الاسلام ابراهیمی پور با اشاره به جمعیت بیش از ۴۰۰ هزار نفری آبادان در زمان قبل از جنگ تحمیلی افزود: ۱۵۰ هزار نفر از جمعیت نخست آبادان به واسطه کمبودها و مشکلات ناشی از جنگ تحمیلی هرگز به شهر بازنگشتند.

امام جمعه آبادان اظهار کرد: جمعیت کنونی آبادان دو دسته اند، بخش اول کارمندان دولت و بخش دیگر مردم حاشیه نشین و محروم همچون اهالی شطیط، سلیچ، فیه، بریم و روستاهای اطراف هستند که تمامی سرمایه خود را در جنگ از دست دادند و این سوای آسیب های روحی و جسمی است که بر آنان وارد شد.

وی ضمن تاکید دوباره بر آنکه مسئولان نظام بایستی با دید خاصی به شهرهای آبادان و خرمشهر نگاه کنند، تصریح کرد: مردم خوزستان و به طور خاص آبادان طلبکار نظام هستند، مردم آبادان در جنگ تمام سرمایه و زندگیشان را از دست دادند، یک سال اجازه سقوط شهر را ندادند، نخستین موفقیت در جنگ را در حماسه ذوالفقاری آفریدند و همچون سروی راست قامت قد برافراشته و هشت سال جنگ را تحمل کردند.

امام جمعه آبادان گفت: ارج می نهیم تمامی خدماتی را که به شهرهای آبادان و خرمشهر ارائه شد اما از یاد نبرید که فاصله این دو شهر با دونده اول کیلومترهاست.

نوشتن دیدگاه