دستفروشان آبادان ساماندهی می‌شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از پرداخت تسهیلات کم‌بهره به متقاضیان سرمایه‌گذاری خبر داد.

هوشمند صفائی در نشست کارگروه ساماندهی مشاغل شهری، رویکرد اقدامات اشتغالزایی استان را بر مبنای اقدام و عمل و تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

وی بر ضرورت استفاده از فرصت‌های موجود برای رسیدن به هدف تاکید کرد و افزود: رویکرد و اولویت اصلی دولت در اشتغالزایی، حمایت و ساماندهی مشاغل خرد و متوسط است.

صفائی تصریح کرد: در زمانی نه چندان دور در خوزستان شغل‌هایی وجود داشته است که نه تنها در کشور بلکه در کشورهای همسایه نیز بازار خوبی داشتند اما متأسفانه این مشاغل سنتی به دلیل بی توجهی تقریبا رو به زوال هستند؛ ان شاالله با حمایت مالی و آموزش‌های مهارتی این مشاغل را احیا می‌کنیم.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از کارهایی که با جدیت به دنبال آن هستیم، ساماندهی و تمرکز دستفروشان شهری است که در گام نخست شهرستان آبادان به عنوان شهر پایلوت در این زمینه انتخاب شده است. بعد از بررسی نقاط ضعف و قوت این طرح، این طرح در گام دوم در شهرستان اهواز اجرا خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان هدف از اجرای طرح ساماندهی مشاغل شهری را امنیت اجتماعی و نظارت بر کیفیت محصولات و نحوه فروش دانست و خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح و با تمرکز دستفروشان فضای عمومی شهر نیز زیباتر خواهد شد.

صفائی به ظرفیت‌های اشتغالزایی کاروان راهیان نور اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت مناطقی که مورد بازدید کاروان راهیان نور قرار می‌گیرند برای توسعه منطقه استفاده کرد و صنایع دستی می‌تواند به عنوان یک ظرفیت به اشتغال این مناطق کمک کند.

وی تاکید کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی زمینه حضور مردم را در امر سرمایه گذاری فراهم می کنیم و با پرداخت تسهیلات کم بهره از محل صندوق کارآفرینی امید، امیدواریم شاهد جهش اقتصادی در مناطق حاشیه ای و مناطق محروم شویم. در ادامه این جلسه رییس صندوق کارآفرینی امید خوزستان گزارشی از وضعیت پرداخت تسهیلات کم بهره اشتغال زایی در استان ارایه کرد.

نوشتن دیدگاه