واژگونی یک‌ دستگاه اتوبوس در محور آبادان به بندرعباس

واژگونی یک‌ دستگاه اتوبوس در محور آبادان به بندرعباس 41 مجروح برجای گذاشت.

ساعاتی پیش یک‌ دستگاه اتوبوس که از آبادان به سمت بندرعباس در حرکت بود در منطقه شرق بلعسکر حدود 140 کیلومتری بندرلنگه، از پل سقوط کرده و در نهایت واژگون می‌شود.

محمود شریفی مدیر داخلی بیمارستان شهدای بندرلنگه اظهار داشت: این حادثه تا به‌ حال یک‌ نفر فوتی در محل حادثه و 40 مصدوم داشته است که فورا پنج نفر از مصدومین به بیمارستان رستمانی شهرستان پارسیان و 35 نفر به بیمارستان شهدای بندرلنگه اعزام و بستری‌ شدند که در حال حاضر وضعیت جسمی این مصدوم‌ها خوب است و تمام تیم پزشکی‌ شهرستان فراخوان داده شدند و در بیمارستان جهت مداوای مجروحین به سر می‌برند.

در این حادثه 7 نفر سرباز که از مرخصی به محل خدمت خود باز می‌گشتند دچار جراحت سطحی شدند که در بیمارستان شهدای بندرلنگه مورد مداوا قرار گرفتند.

 

رئیس مرکز بهداشت و درمان بندرلنگه گفت: 35 نفر از مجروحین حادثه واژگونی اتوبوس محور آبادان ـ بندرعباس جهت مداوا به بیمارستان شهدای بندرلنگه اعزام شدند.

محمدرضا قندیل در خصوص امدادرسانی به مصدومین حادثه واژگونی اتوبوس اسکانیای محور آبادان - بندرعباس اظهار داشت: بعد از اعلام این حادثه 10 دستگاه آمبولانس که 8 دستگاه آن از شبکه بهداشت و درمان بوده و 2 دستگاه متعلق به جمعیت هلال احمر بندرلنگه و 4 دستگاه آمبولانس نیز جهت امداد رسانی از شهرستان پارسیان فورا به محل اعزام شدند.

وی افزود: دو پزشک نیز همراه با آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند که به مداوای اولیه بیماران پرداختند، در بیمارستان شهدای بندرلنگه آماده باش اعلام شد و کلیه مسئولان اجرائی بلافاصله در این محل حضور پیدا کردند.

رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان بندرلنگه اضافه کرد: کلیه متخصصین داخلی، جراحی، ارتوپدی، رادیولوژی و سونوگرافی در محل بیمارستان حاضر هستند و یک مورد نیز به تشخیص پزشک متخصص فورا نیز به اتاق عمل اعزام شد.

قندیل تصریح کرد: در این حادثه 35 نفر از مجروحین جهت مداوا به بیمارستان شهدای بندرلنگه و تعداد 5 نفر نیز به بیمارستان رستاقی شهرستان پارسیان اعزام شدند و همچنین یک مرد میانسال نیز به علت جراحت شدید در همان محل حادثه فوت کرد.

این مسئول درخصوص اعزام یک نفر از مصدومین به مرکزاستان، گفت: یک کودک 3 ساله به علت جراحت از ناحیه صورت برای جراحی پلاستیک به بندرعباس اعزام شده که حال عمومی بیمار خوب است.

نوشتن دیدگاه