حویزاوی: آبادان باید جزو کلانشهر‌ها قرار بگیرد

شهردار آبادان گفت: با توجه به جایگاه ویژه‌ای که آبادان دارد باید جزو کلانشهر‌ها قرار بگیرد.

محمد حویزاوی اظهار کرد: اولویت اول من، بهبود وضعیت مناطق محروم و حاشیه آبادان است و در مدت اخیر طی بازدید میدانی که از مناطقی همچون سلیچ شرقی، سلیچ غربی و بسیاری از مناطق ذوالفقاری انجام دادم، عدم برنامه ریزی مطلوب کاملا مشخص بود.

وی ادامه داد: در منطقه سده شهرداری ضمن عدم ورود، اقدامی را نیز برای جلب رضایت مردم انجام نداده است. زباله‌ها و نخاله‌ها جمع آوری نشده و معابر در حالی‌‌ رها شده‌اند که وضعیت اسفناک دارند.

شهردار آبادان تصریح کرد: مردم انتظار دارند اگر اقدام عمرانی و توسعه‌ای در شهر انجام نشود، حداقل زباله‌ها و نخاله‌ها جمع آوری و معابر تمیز شود که متاسفانه این موضوع به یکی از معضلات آبادان تبدیل شده است.

 

وضعیت آسفالت آبادان مطلوب نیست

حویزاوی با اشاره به آسفالت آبادان، توضیح داد: آسفالت اغلب خطوط اصلی هسته مرکزی و حتی حاشیه‌ای شهر از نظر استاندارد شهری و شهرسازی مطلوب نیست.

وی عنوان کرد: متاسفانه در موضوع ترافیک، هیچ حرکت قابل قبولی در آبادان صورت نگرفته است و با توجه به جایگاه ویژه‌ای که آبادان دارد باید جزو کلانشهر‌ها قرار بگیرد؛ در این زمینه باید مسئولان استان و شهرستان کمک کنند تا بتوانیم در این مسیر قرار گرفته و جایگاه را برای این شهر مهم تعریف کنیم.

شهردار آبادان افزود: این شهر باید از شرایط فعلی خارج شده و کارهایی که بر زمین مانده یا پروژه‌هایی که‌‌ رها شده‌اند سریع‌تر عملیاتی شوند.

 

اجرای طرح مثلث زیبای آبادان

حویزاوی خاطرنشان کرد: طرح مثلث زیبای آبادان را در قالب یک برنامه ۵ ساله به اعضای شورای اسلامی شهر آبادان ارائه دادم.

وی در همین خصوص ادامه داد: مثلث زیبای آبادان متشکل از اروند رود، بهمنشیر و کارون است و باید از این پتانسیل حداکثر استفاده شود.

شهرداری آبادان می‌تواند از طریق پارک لنج‌ها در ساحل اروند برای زیباسازی شهری برنامه ریزی کند. شهردار آبادان وضعیت فعلی سد خاکی مجاور بازار ماهی فروشان این شهر را ناراحت کننده دانست و تصریح کرد: سدی که دبیر شورای عالی امنیت ملی بر جمع آوری آن تاکید داشت، تاکنون فقط متراژ کمی از عملیات آن انجام و در حال حاضر نیز به حال خود‌‌ رها شده است.

حویزاوی تاکید کرد: در موضوع زیباسازی شهری، مبلمان شهری، روشنایی شهری و بهسازی میادین و معابر در یک برنامه زمانبندی شده به شهر رسیدگی می‌کنیم و مشکلات را با یاری نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار ویژه آبادان و سایر مسئولانی که به نوعی در موضوع این شهر و اداره امور شهری دخیل هستند کارهای قابل قبولی را انجام داده تا اعتماد مردم جلب شود.

 

استفاده از ظرفیت سمن‌ها

وی اضافه کرد: به طور حتم از پتانسیل‌های سمن‌های آبادان به صورت ویژه استفاده و از آن‌ها انتظار می‌رود در برنامه‌های فرهنگی مشارکت پُررنگی داشته باشند.

شهردار آبادان یادآور شد: من سابقه همکاری گسترده‌ای با سمن‌ها دارم؛ برنامه ریزی جامعی را در راستای استفاده از ظرفیت‌های سمن‌ها در دستور کار قرار داده‌ام.

حویزاوی با بیان اینکه مشارکت مردمی را سرلوحه کاری خود قرار دادم، گفت: باید از ظرفیت مردمی در مدیریت امور شهری که بهترین تجلی آن سمن‌ها هستند، به خوبی استفاده شود.

وی اظهار کرد: چنانچه به نیروهای اجتماعی توجه شود و از آن‌ها برای کمک رسانی به مردم کمک بگیریم به طور حتم اقدامات شایسته تری برای آسایش مردم انجام می‌شود.

نوشتن دیدگاه