در نشست رئیس شورای شهر آبادان با نمایندگان معترضان چه گذشت؟

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: انتخاب محمد حویزاوی به عنوان شهردار جدید آبادان با نظر جامع اعضای شورای اسلامی شهر صورت گرفته و نظر اعضاء غیر قابل بازگشت است.

پنج نماینده تجمع کنندگان در اعتراض به انتخاب محمد حویزاوی به عنوان شهردار جدید آبادان در دیدار با سید فیاض موسوی رئیس شورای اسلامی آبادان سابقه، تخصص و استفاده از نیروی غیربومی را از مواردی که نسبت به آن اعتراض دارند اعلام کرده و تجدید نظر اعضای شورای شهر در خصوص انتخاب شهردار آبادان را خواستار شدند.

حاضران در این نشست با رئیس شورای شهر آبادان، از عملکرد محمد حویزاوی در سمت شهردار خرمشهر و مشکلاتی اجتماعی که در زمان تصدی این پست در خرمشهر داشت ابراز نگرانی کردند.

 

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان نیز در این نشست گفت: انتخاب محمد حویزاوی به عنوان شهردار جدید آبادان با نظر جامع اعضای شورای اسلامی شهر صورت گرفته و نظر اعضاء غیر قابل بازگشت است.

سید فیاض موسوی انتخاب شهردار، نظارت، سوال و استیضاح شهردار را از وظایف ذاتی شورای اسلامی اعلام کرد و اظهار داشت: انتخاب شهردار جدید آبادان به نظر 10 نفر از اعضای شورای اسلامی شهر صورت گرفته و صورتجلسه این انتخاب به فرمانداری ویژه آبادان و استانداری خوزستان اعلام شده است.

موسوی گفت: انتخاب شهردار روال قانونی داشته و غیر قابل بازگشت است.

موسوی دخالت نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی را رد کرد و گفت: برای انتخاب شهردار از سوی نمایندگان فرد خاصی معرفی نشد و سوابق افرادی که خود را برای تصدی پست شهرداری آبادان به شورای اسلامی شهر آبادان تحویل داده شد مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت محمد حویزاوی به عنوان شهردار انتخاب شد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان اعتبارات در نظر گرفته شده برای آبادان را ناچیز دانست و اظهار داشت: نمایندگان و مسئولان باید در برنامه ششم توسعه کشور اعتبار ویژه ای برای عمران شهری آبادان در نظر بگیرند.

وی افزود: مردم می توانند در پیشبرد اهداف و توسعه شهر برنامه های خود را به شورای اسلامی آبادان ارائه دهند تا از آن برای توسعه شهر استفاده شود.

موسوی گفت: هشت ماه بیشتر از عمر شورای چهارم باقی نمانده است و مردم در صورت اعتراض به انتخاب شهردار می توانند در انتخاب اعضای جدید شورای تجدید نظر کنند.

حدود 50 شهروند روز پنجشنبه هفته گذشته در اعتراض به انتخاب محمد حویزاوی به عنوان شهردار آبادان، مقابل شهرداری آبادان تجمع کردند.

محمد حویزاوی سه شنبه هفته گذشته در جلسه شورای اسلامی آبادان با کسب 10 رای از مجموع 13 رای اعضای شورای اسلامی شهر آبادان به عنوان شهردار جدید این شهر انتخاب شد.

نوشتن دیدگاه