880 میلیون ریال یارانه دارویی به بیماران خاص و سخت علاج آبادان و خرمشهر پرداخت شد

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان از پرداخت 880 میلیون ریال یارانه دارویی به بیماران خاص و سخت علاج شهرستان های آبادان و خرمشهر طی سه ماه نخست سال جاری خبر داد.

مرتضی جعفری افزود: این کمک ها به 105 بیمار آبادانی و 20 بیماری خرمشهری دارای بیماری خاص و صعب العلاج از طریق داروخانه بیماری های خاص پرداخت شد.

جعفری گفت: بیماران خاص و سخت علاج همچون بیماران ام - اس، هموفیلی، تالاسمی، سرطانی، پیوند و همچنین بیماران نیازمند که از نظر بضاعت مالی توان تهیه دارو ندارند، پس از تشکیل پرونده و تایید پزشکان معتمد دانشکده زیر پوشش قرار می گیرند.

وی از معرفی 231 بیمار به داروخانه و اعطای یارانه دارویی از سوی این معاونت خبر داد و گفت: طی سه ماه نخست سال جاری برای 65 بیمار خاص پرونده جدید تشکیل شده که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش چندین برابری را دارد.

 

فعالیت 51 داروخانه در شهرهای جنوبی خوزستان

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان از فعالیت 29 داروخانه در آبادان، دو داروخانه در اروندکنار، 11 داروخانه در خرمشهر، یک داروخانه در مینوشهر، هفت داروخانه در شادگان و یک داروخانه در شهر چوئبده خبر داد.

وی اظهار داشت: در آخرین جلسه کمیسیون ماده 20 داروخانه های این دانشکده، مجوز تاسیس یک باب داروخانه، ابطال مجوز دو باب داروخانه و تبدیل وضعیت خدمات دارویی یک داروخانه مورد تصویب قرار گرفت.

 

محل احداث آزمایشگاه غذا و دارو تحویل دانشکده علوم پزشکی آبادان شد

جعفری همچنین با بیان تحویل ساختمان برای راه اندازی مجهزترین آزمایشگاه غذا و دارو در جنوب و جنوب غرب کشور در آبادان خبر داد و اظهار داشت: این ساختمان با 120 مترمربع زیربنا در دو طبقه همراه با زیرزمین در حال طراحی داخلی است.

وی افزود: 15 نیروی متخصص از طریق برگزاری آزمون برای شروع به کار آزمایشگاه غذا و دارو جذب شدند.

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار همچنین به خرید مجهزترین دستگاه های آزمایشگاهی با کمک سازمان منطقه آزاد اروند برای راه اندازی آزمایشگاه غذا و داروی آبادان خبر داد و داشت: با آغاز به کار این آزمایشگاه تا سه ماه آینده، مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی وارد شده به محدوده منطقه آزاد اروند مورد بررسی قرار می گیرد و نگرانی تجار و بازرگانان از طولانی شدن زمان آزمایش محصولات وارداتی به منطقه برطرف می شود.

شهرستان های آبادان ، خرمشهر و شادگان از خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان بهره می برند.

نوشتن دیدگاه