کم کاری دستگاههای اجرایی آبادان در رفع مشکلات قابل اغماض نیست

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار آبادان، کم کاری دستگاههای اجرایی شهر را در پیگیری و رفع مشکلات مبتلا به حوزه فعالیتهاشان را غیرقابل اغماض خواند.

محمدرضا حقیقت ظهر امروز یکشنبه در جلسه هماهنگی شورای کشاورزی با محوریت آب در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه شهرستان آبادان ضمن تاکید بر سیاست عملیاتی فرمانداری آبادان اظهار کرد: از دستگاههای اجرایی به دلیل انجام ندادن درست وظایف محوله گلایه مند هستیم، دستگاههای اجرایی بایستی کارهای مربوطه را بر اساس وظیفه ای که بر عهده دارند به انجام برسانند و هر جا نیاز به همکاری و مداخله فرمانداری بود قطعا در کنار آنها خواهیم بود.

وی از کشاورزی به عنوان محوریت اصلی توسعه استان خوزستان نام برد و افزود: آبادان در زمینه تولید محصولات باغی و به خصوص خرما رتبه نخست را در سطح استان خوزستان دارا است و باید در حفظ این جایگاه تلاش بیشتری انجام شود.

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار آبادان اضافه کرد: با توجه به وجود زمین حاصلخیز، آب و نیروی کار مستعد در شهرستان آبادان باید فعالیتهای حوزه کشاورزی با شتاب بهتر و بیشتری از سوی متولیان امر دنبال شود.

وی در بخشی از سخنان خود از سایت پرورش میگو چوئبده به عنوان بخشی از صنعت کشاورزی استان نام برد و تصریح کرد: سایت پرورش میگوی چوئبده ظرفیت بالقوه ای دارد که متاسفانه بنا به دلایلی از جمله فرسودگی سایت شاهد رشد چشمگیر و قابل توجه در این بخش نیستیم.

حقیقت از کمبود نقدینگی به عنوان مشکل عمده پرورش دهندگان میگو در سایت چوئبده نام برد و گفت: یکی از راههای اشتغال، تولید مولد و ارزش افزوده سایت پرورش میگو چوئبده است که چاره ای جز حمایت و کمک به راه اندازی بخش توسعه ای آن نداریم.

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار آبادان از تعیین تکلیف مزارع پرورش میگو به ویژه مزارعی که از سوی مالکان رها شده اند به عنوان یکی از راههای برون رفت از وضعیت فعلی در این سایت برشمرد.

نوشتن دیدگاه