اجتماع صنفی حدود 50 شهروند و رزمنده دفاع مقدس در اعتراض به انتصاب شهردار جدید آبادان

حدود 50 رزمنده دفاع مقدس، اعضای خانواده شهیدان و شهروندان آبادانی روز پنجشنبه در اعتراض به آنچه انتصاب شهردار جدید آبادان می نامیدند، روبروی شهرداری اجتماع آرام صنفی برگزار کردند.

حاضران در این اجتماع صنفی با تاکید بر لزوم رعایت حق شهروندان در همه امور، پاسخگویی اعضای شورای شهر در خصوص انتخاب شهردار جدید آبادان را خواستار شدند.

اعضای حاضر در این تجمع صنفی با انتقاد از انتصاب شهردار غیر بومی در آبادان، توجه اعضای شورای شهر به دو اصل تخصص و تعهد در انتصاب شهردار جدید آبادان را خواستار شدند.

چند تن از حاضران در این اجتماع صنفی گفتند: ما همه دلسوز شهر بوده و خود را موظف می دانیم در خصوص اتفاقاتی که در حال وقوع است بی تفاوت نباشیم.

این افراد با تاکید بر لزوم انتصاب فردی که به معنای واقعی متخصص شهر باشد، افزودند: چرا آبادان با این همه صبغه تاریخی و فرهنگی خود، گرفتار برخی سیاست بازی ها شده و اعضای شورای شهر نیز گزینه های متخصص را نادیده گرفتند.

 

'ع - پ' یکی از رزمندگان دفاع مقدس در این اجتماع گفت: متاسفانه هر شهرداری که به مسئولیت شهر منصوب شده است، به جای شناسایی و رفع اساسی مشکلات شهر به عوام فریبی پرداخته و باری بر مشکلات شهر افزده است.

یکی دیگر از حاضران در این اجتماع صنفی نیز با بیان مشکلات اساسی شهر در موضوعات تامین نشدن زیرساخت ها، نبود پارکینگ مناسب در شهر، نبود مبلمان مناسب و مشکلات شهر آبادان در دفع فاضلاب، افزود: چرا تاکنون برای رفع اساسی این مشکلات، تدبیر نشده است و با گذشت مدت زمان فراوانی از پایان جنگ تحمیلی، هنوز مردم این خطه حتی از برخی امکانات اولیه زندگی محرومند؟

حاضران در این اجتماع صنفی با ادعای اینکه شورای شهر با این انتخاب، به موکلان خود دهن کجی کرده است، بازنگری در رای اعضای شورای شهر در موضوع انتخاب شهردار را خواستار شدند.

این اعضا مدعی اند که آبادان، شهر بین المللی و برند فرهنگی و تاریخی است و شهردار آبادان نیز باید در قواره و اندازه یک کلانشهر باشد.

این اجتماع صنفی با وساطت 5 نماینده از میان تجمع کنندگان پایان یافت و مقرر شد تا این نمایندگان، شنبه 26 تیر ماه با رئیس و اعضای شورای شهر دیدار کنند تا حداقل پاسخ مناسبی از سوی اعضای شورای شهر ارائه شود.

محمد حویزاوی سه شنبه هفته جاری از سوی شهرای شهر آبادان به سمت شهردار جدید منصوب شد.

نوشتن دیدگاه