مختار: نقش نمایندگان آبادان در انتخاب شهردار مشورتی بوده نه تحکمی

یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی بر نقش مشورتی و نه تحکمی سه نماینده شهر در انتخاب شهردار این شهر تاکید کرد.

جلیل مختار با اشاره به نشستی که چند روز پیش (یک روز قبل از انتخاب شهردار) میان فرماندار، سه نماینده مجلس و اعضای شورای اسلامی شهر آبادان در محل فرمانداری آبادان برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه بحث اهمیت دادن به شرح وظایف شورا (با توجه به اختیارات و حق انتخاب شهردار) را به آنان متذکر شدیم.

وی افزود: در این نشست مسئله به اجماع رسیدن هر چه سریعتر اعضای شورای شهر برای انتخاب شهرداری که در شان مردم آبادان باشد و بتواند شهر را با توجه به معضلات و مشکلات عدیده اش ساماندهی کند، مد نظر بود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش روز به روز فعالیتهای شهرداری به خصوص در زمینه خدمات شهری که به اعضا نیز تذکر داده شد، تصریح کرد: در این نشست اعضای قول دادند تا در یک تعامل سازنده با یکدیگر نسبت به تعیین شهردار اقدام کنند.

 

مختار تصریح کرد: ما به عنوان نمایندگان آبادان هر نوع مصوبه ای که اعضای شورای شهر ارائه کنند را محترم می شماریم، به هر حال انتخاب شهردار بنا به نظر، تفکر و ارزیابی جزو اختیارات اعضای شورا است، آنان منتخبین مردم آبادان هستند و می توانند بنا بر حوزه اختیارات خود و شرح وظایفشان شهردار را انتخاب و معرفی کنند.

وی تصریح کرد: از آنجایی که شهرداری آبادان رتبه ۱۱ را دارد بحث صدور حکم برای شهردار بایستی به امضای وزیر کشور برسد و ما نیز این کار را پیگیری می کنیم تا در اسرع وقت فردی که توسط شورا و بر اساس اجماع نظر آنان انتخاب می شود (برای ما فرقی ندارد) بتواند حکم خود را دریافت کند.

این نماینده مجلس، بار دیگر در خصوص موضوع دخالت نمایندگان در انتخاب شهردار آبادان، گفت: پیشتر نیز گفته ام گفتگوی ما با اعضای شورای شهر تنها بحث پیشنهاد و مشورت دادن نماینده گان به عنوان افراد صاحب نظر و صاحب آرا بوده و بیشتر از این نیست.

مختار افزود: بنده در آن جلسه نیز قویا نقش تحکمی و رای تحکمی نمایندگان در انتخاب شهردار را رد کردم و هرگونه اظهار نظر نمایندگان در این قضیه صرفا یک نقش مشورتی و پیشنهادی بود و اعضای شورا می توانند با توجه به فکر و دیدگاهشان هیچ دخالتی در تصمیمشان را نداشته باشند.

وی بیان کرد: موضوع مداخله و تجکم رای توسط نمایندگان در انتخاب شهردار از سوی هر سه نماینده قویا مردود است.

نوشتن دیدگاه