هشدار مدیریت بحران خوزستان نسبت به گرد و غبار و دمای 50 درجه

اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان روز چهارشنبه نسبت به وقوع گرد و غبار و افزایش دما تا 50 درجه سانتیگراد در استان از عصر امروز چهارشنبه تا پایان هفته جاری هشدار داد.

در اطلاعیه اداره کل بحران استانداری خوزستان آمده است: با توجه به هشدار هواشناسی خوزستان وزش باد شدید در کشور عراق و غرب استان موجب برخاستن گرد و غبار می شود که شاهد تداوم پدیده گرد و غبار و خاک و کاهش دید از عصر چهارشنبه تا پایان هفته جاری در اکثر نقاط استان خواهیم بود.

در ادامه این اطلاعیه از اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان خواسته شده است نسبت به اتخاذ تصمیم های لازم اقدام کنند.

همچنین به شهروندان به ویژه صیادان، لنج داران، صاحبان قایق های موتوری، کشاورزان، بیماران تنفسی، کودکان، سالمندان، مسافران، دامداران، عشایر، ساکنان مناطق در معرض خطر و مناطق با احتمال وقوع تندبار توصیه شده که نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند.

خارج نشدن غیرضروری از منزل و محل کار و تقلیل فعالیت بدنی در روزهای گرد و غبار، استفاده از ماسک مناسب در زمان قرار گرفتن در فضاهای باز از جمله اقدام هایی است که شهروندان باید در روزهای گرد و غبار مدنظر داشته باشند.

استان خوزستان در سال جاری بارها با پدیده گرد و غبار با منشا داخلی و خارجی رو به رو بوده است.

این مهمان ناخوانده بیش از 15 سال است که شهروندان خوزستانی و بسیاری از استان های همجوار (ولی با شدت کمتر) را آزار می دهد و گاهی اوقات شدت و غلظت آن تعطیلی اداره های دولتی برهی شهرهای خوزستان را به دنبال داشته است.

نوشتن دیدگاه