بهزیستی آبادان هزینه تحصیل 320 دانشجو را پرداخت کرد

رییس اداره بهزیستی شهرستان آبادان گفت: این اداره تاکنون هزینه تحصیل حدود 320 دانشجوی زیر پوشش را در مقاطع مختلف تحصیلی پرداخت کرده است.

سعید ایثاری یکشنبه در آیین گلریزان کمک به بیماران زیر پوشش بهزیستی آبادان در باشگاه اروند این شهر، گفت: کمک های جانبی به معلولان شامل کمک هزینه تامین مسکن و اشتغال می باشد که به صورت موردی به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.

وی افراد زیر پوشش این اداره را 6 هزار و 176 نفر خواند و افزود: سه هزار و 450 نفر نیز شامل معلولان ذهنی، جسمی، حرکتی و ناشنوایان از خدمات این اداره هستند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آبادان در خصوص ارائه خدمت به معلولان نیز، گفت: خدمات به معلولان، دائمی است و افرادی که از معلولیت شدید رنج می برند، مستمری دریافت می کنند که در شهرستان آبادان، هزار و 200 مددجو کمک هزینه نگهداری در منزل از این اداره دریافت می کنند.

ایثاری در ادامه سخنانش با تشریح طرح های بهزیستی آبادان برای اشتغال مددجویان زیر پوشش این اداره، گفت: در این راستا حدود 90 طرح به سازمان منطقه آزاد اروند ارائه شده که پس از تصویب و تامین اعتبار، 210 بازتوان زیر پوشش می توانند مشغول به کار شوند.

این مسئول در اداره بهزیستی شهرستان آبادان در ادامه سخنانش همچنین با درخواست از نیکوکاران برای کمک به مددجویان این نهاد، افزود: بیش از 500 فرزند بی سرپرست در شهرستان وجود دارند که خیران و نیکوکاران می توانند با شرکت در طرح حامی با پرداخت ماهیانه حداقل 300 هزار ریال کودکی را به سرپرستی بپذیرند.

رییس اداره بهزیستی آبادان افزود: با توجه به اینکه اعتبارات دولتی کفاف هزینه های درمان نیازمندان را نمی دهد کمک‌ های خیرین می ‌تواند این مجموعه را در تحقق اهداف که همانا ارائه خدمات به خانواده های بی بضاعت است، یاری کند.

آیین گلریزان کمک به بیماران نیازمند زیر پوشش اداره بهزیستی شهرستان آبادان با حضور جمعی از نیکوکاران، مدیران محلی دستگاه های اجرایی و خانواده های عضو سازمان بهزیستی برگزار شد.

نوشتن دیدگاه