ضعف در برنامه‌ریزی دلیل استقبال کم از مراسم گلریزان آبادان

امام جمعه آبادان گفت: مطمئنا ضعف در برنامه‌ریزی از سوی مسئولان بوده که استقبال کمی از مراسم گلریزان برای زندانیان غیر عمد صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور در حاشیه مراسم گلریزان زندانیان غیرعمد، ضمن تشکر از کسانی که برای کمک به این عمر خیر در این مراسم شرکت کرده‌اند، اظهار کرد: خیلی فوری باید آسیب‌شناسی شود که چرا استقبال از این مراسم بر خلاف سال گذشته، بسیار کم بود.

وی ادامه داد: باور ما بر این است که مردم آبادانی که در روز قدس در آن گرمای طاقت فرسا و با زبان روزه برای کمک به مسلمانان و همصدا شدن با مردم فلسطین به خیابان آمدند، مطمئنا دلشان برای همنوعان و همشهریان گرفتار خود می‌تپد.

امام جمعه آبادان تصریح کرد: امکان ندارد که یک آبادانی از وجود چنین جلسه‌ای با خبر باشد و در آن حضور پیدا نکند، مطمئنا ضعف از مسئولان بوده که استقبال از این مراسم کم بوده است.

ابراهیمی‌پور افزود: به طور حتم، زمان نامناسب و اطلاع‌رسانی نادرست در این امر دخیل بوده که باید آسیب‌شناسی لازم در این خصوص صورت گیرد.

وی عنوان کرد: مردمی که به خاطر دین و ارزش‌های معنوی، تمام زندگی خود را در طول هشت سال دفاع مقدس داده‌اند و 37 سال به خاطر همان عهدی که با نظام خود بسته‌اند، تلخی‌ها را تحمل می‌کنند، در هیچ جای کشور نداریم که تا این حد کمبود ها کام مردم را تلخ کند، اما آبادانی‌ها هیچ‌گاه از کمک به همنوعان خود دست نکشیده و همواره بر حفظ ارزش‌ها اصرار ورزیده‌اند.

امام جمعه آبادان با انتقاد از تداخل دو برنامه کمک به زندانیان و نیازمندان در آبادان اشاره کرد: باید دقت بیشتری می‌شد تا این برنامه با شور و حال بهتری برگزار می‌شد و استقبال بهتری از سوی خیرین، ارگان‌ها و بازاریان صورت می‌گرفت.

این مسئول گفت: برنامه دیگری همزمان با این آئین در حال برگزاری است که این کار مصداق موازی کاری بوده و هر دو برنامه را تحت‌الشعاع قرار داده است.

نماینده ولی فقیه در آبادان خاطرنشان کرد: اگر استقبال بهتری از این مراسم می‌شد، قادر بودیم یک یا دو زندانی گرفتار بیشتری را از بند آزاد کنیم.

نوشتن دیدگاه