انتقاد کعبی از تامین نشدن زیرساخت های توسعه برای شهرستان

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تشریح ظرفیت های توسعه شهرستان نظیر سازمان منطقه آزاد اروند، تجارت، بازرگانی، نیروی انسانی آماده خدمت و نزدیکی به دریا، گفت: این شهرستان با برخورداری از این ظرفیت ها، در تامین نیازهای اولیه توسعه پایدار برای شهروندان ناتوان بوده است.

عامر کعبی در نشست بررسی مشکلات شهر چوئبده با حضور جمعی از مسئولان شهری شهرستان آبادان و جلیل مختار دیگر نماینده مردم شهرستان در مجلس، گفت: پیش از آنکه نام شهر بر محلی گذاشته شود، ابتدا لازم است، امکانات و زیرساخت های مورد نیاز آن فراهم شود.

وی اظهار داشت: شهر چوئبده فاقد بانک و حتی یک دستگاه خودپرداز است، این شهر فاقد درمانگاه مناسب و حتی یک دستگاه آمبولانس است و تعجب می کنم چگونه در تقسیمات کشوری به عنوان شهر ثبت شده است؟

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه و اعتباراتی که برای این شهرستان تزریق می شود، قابل توجه است ولی در اجرا و عملیاتی شدن اعتبارات مشکل داریم.

 

کعبی، اصلاح شبکه آب بندر چوئبده را خواستار شد و تصریح کرد: شبکه توزیع و انتقال آب چوئبده بیش از 50 درصد هدر رفت دارد و نیازمند اصلاح فوری است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش، افزود: پرسش اینجاست که چرا مدیریت آب منطقه طی دو دهه گذشته هنوز نتوانسته اقدام در خور توجه و موثری در این خصوص داشته باشد؟

منتخب مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: شبکه آب چوئبده فرسوده و غیر قابل استفاده است و اینکه گفته می شود این مشکل بزودی حل می شود، غیر منطقی است.

وی از حضور نیافتن رئیس اداره آبفای آبادان در این نشست ابراز ناخرسندی کرد و پیگیری علت حضور نیافتن وی و دیگر مسئولان مدعو در این نشست را خواستار شد.

کعبی اظهار داشت: تامین آب، برق، گاز، تلفن و بهداشت سال هاست که به عنوان مشکل در دیگر شهرها مطرح نیست، اکثر شهرهای دیگر به دنبال امکانات رفاهی و خدماتی بیشتر هستند.

وی ادامه داد: این موضوع باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، چوئبده بیش از 10 هزار نفر جمعیت دارد، برای این شهر چه کرده ایم؟

 

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی همچنین با قدردانی از سازمان منطقه آزاد اروند به دلیل کمک به شهرستان در بخش های آموزشی و پرورشی، بهداشت و درمان و خدمات اجتماعی و رفاهی، حضور جدی و برنامه محور این سازمان برای رفع این محرومیت ها را خواستار شد.

وی خاطر نشان کرد: تشکیل سازمان منطقه آزاد اروند نیز در راستای رفع محرومیت ها بوده است، ولی پای عمل و اجرا که به میان می آید وضع دگرگون شده و با وجود هزینه کرد اعتبارات فراوان، خروجی مناسب و قابل لمس مشاهده نمی شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: کارهای بزرگی در منطقه با هدف خدمات رسانی بهتر یا بهینه سازی سازه ها و خدمات قبلی صورت گرفته است ولی به دلیل فقر زیاد و کارشناسی نشدن کارها، خروجی کار مناسب نبوده است.

کعبی با بیان اتحاد و همدلی سه نماینده فعلی آبادان در مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات منطقه به موضوع بیکاری اشاره کرد و گفت: بیکاری در منطقه آبادان موج می زند، سازمان های حمایتی نظیر بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) نیز دیگر قادر به پاسخگویی به متقاضیان کمک نیستند.

وی با تشریح شرایط مناسب آبادان در تحقق اهداف توسعه پایدار، ادامه داد: فرودگاه بین المللی، اسکله های دریایی، صنایع عظیم نفتی و پتروشیمی و روغن سازی صنعتی و چندین هتل استاندارد، از ظرفیت های آبادان است که باید مدیریت شده و در برنامه ریزی ها مورد توجه قرار گیرند.

وی با اشاره به فعالیت یک ماهه نمایندگان آبادان در مجلس شورای اسلامی و پیگیری های مستمر در بخش آب گفت: علاوه بر تهران و در سطح مدیریت کلان، در سطح مدیران استانی نیز نشست هایی برگزار شده و کیفیت آب منطقه با جدیت رصد می شود.

طی روزهای گذشته برخی مردم ساکن روستاهای چوئبده و اروندکنار با وجود گرمای حدود 50 درجه هوا، از بی آبی یا کم آبی فراوان رنج می برند.

نوشتن دیدگاه