ایجاد «منطقه آزاد علمی» در آبادان

دکتر علیرضا آموزنده با اشاره به تحصیل حدود 600 هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاه‌های خارج از کشور، اظهار کرد: اگر این دانشگاه‌ها در ایران شعبه داشته باشند، در راستای اقتصاد مقاومتی هزینه‌هایی که دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه‌ها می‌پردازند، صرف توسعه و پیشرفت کشورمان می‌شود.

وی تصریح کرد: بر این اساس دانشکده علوم پزشکی آبادان با همکاری منطقه آزاد اروند، مقدمات ایجاد منطقه آزاد علمی در آبادان را انجام داده است که دانشگاه‌های معتبر خارجی بتوانند در این منطقه شعبه خود را راه‌اندازی و اقدام به جذب دانشجو کنند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به این‌که این دانشکده با یک رشته پرستاری تأسیس شد اما اکنون تعداد رشته‌های آن به هشت رشته تخصصی افزایش یافته است، گفت: با توجه به ظرفیت‌های ایجاد شده احتمالاً تعداد دانشجویان دانشکده تا پایان سال به یک‌هزار دانشجو خواهد رسید.

آموزنده با بیان این‌که در حال آماده‌سازی مقدمات لازم برای تبدیل دانشکده علوم پزشکی آبادان به دانشگاه هستیم، اظهار کرد: برای تحقق این هدف باید تعداد اعضای هیأت‌علمی در بخش‌های علوم پایه و بالینی افزایش یابد و ظرفیت‌های خوابگاهی دانشکده نیز توسعه یابد که این اقدامات در حال انجام است.

نوشتن دیدگاه