راهپمایی روز قدس در آبادان در دمای حدود 50 درجه هوا برگزار شد

مردم ولایتمدار، انقلابی و روزه دار آبادان با برپایی راهپیمایی روز جهانی قدس همراه با سایر مسلمانان جهان فریاد مرگ بر صهیونیست سر دادند.

مردم روزه دار آبادانی در دمای بالای 48 درجه سانتیگراد راهپیمایی روز جهانی قدس را از مقابل مسجد حضرت امیرالمومنین (ع) لین 1 خیابان احمدآباد این شهر به مقصد مصلای نماز جمعه شهر برگزار کردند.

مردم ولایتمدار و انقلابی در حالی که پلاکاردهایی با مضمون ' فلسطین پاره تن اسلام است' ضمن حمایت از مردم مظلوم فلسطین و حمایت از قدس به فرمان تاریخی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی در اعلام حمایت از تمامی مستضعفان جهان انزجار خود را از استکبار جهانی ابراز داشتند.

مردم ولایتمدار آبادان در این راهپیمایی با سر دادن شعارهای ' مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا و مرگ بر خاندان آل سعود' ضمن محکومیت سلب تبعیت از شیخ نیعم قاسم رهبری شیعیان بحرین، واکنش مجامع جهانی در خصوص قتل و کشتار مردم مظلوم یمن، سوریه، بحرین و عراق را خواستار شدند.

 

یکی از راهپیمایان روز جهانی قدس در آبادان با اشاره به گرامای طاقت فرسای امروز آبادان گفت: با وجود گرمای شدید در آبادان مردم با شکوه خاصی در این راهپیمایی شرکت کردند که این مهم بیانگر این واقعیت است که روز جهانی قدس نه تنها فراموش شدنی نیست بلکه هر سال با شکوه‌تر از سال قبل برگزار می‌شود.

سید احمد موسوی آزاد از روز قدس به‌عنوان روز مقابله مستکبران و تقابل حق علیه باطل یاد کرد و افزود: در این‌روز ارزش‌ها و فرهنگ اسلامی احیاء و متبلور می‌شود.

یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی نیز هدف از حضور خود در راهپیمایی روز جهانی قدس را محکوم کردن جنایات رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی در فلسطین خواند.

جلیل مختار افزود: همه باید برای دفاع از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین به ویژه مردم غزه به پا خیزیم و شعار الله اکبر و مرگ بر اسرائیل را فریاد کنیم.

وی حضور گسترده مردم ایران سلامی در روز قدس را سبب تضعیف دشمن و تقویت جبهه مقاومت اسلامی دانست و اظهار داشت: در حالی که برخی از حکام فریب خورده عربی مخفیانه با رژیم اسرائیل وارد مذاکره شدند شاهدیم رژیم اشغالگر قدس در فلسطین اشغالی و به خصوص غزه سبب جنایت های زیادی می شود.

مردم انقلابی و روزه دار شهرهای اروندکنار و چوئبده نیز با شرکت در راهپمایی روز جهانی قدس شرکت کردند.

بخشدار اروندکنار در حاشیه راهپمایی گفت: روز قدس، روز اعتراض ملت های جهان به ویژه مردم ولایتمدار ایران به جنایات و نسل کشی رژیم صهیونیستی در فلسطین است.

حسنعلی علیدوست روز قدس را نماد همراهی مسلمانان جهان با مقاومت فلسطین خواند.

نوشتن دیدگاه