مجوز راه اندازی اداره آب و فاضلاب اروندکنار دریافت شد

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از دریافت مجوز راه اندازی اداره آبفا اروندکنار از سوی مدیرعامل سازمان آب و فاضلاب کشور خبر داد.

جلیل مختار در جلسه بررسی مشکلات آب و برق شهرستان آبادان که با حضور مسئولان استانی، نمایندگان مردم آبادان در مجلس، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و سایر مسئولان شهری در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه شهرستان آبادان برگزار شد، با اعلام این خبر ابراز امیدواری کرد تا بخش عظیمی از مشکلات مردم منطقه با راه اندازی این اداره که می تواند به طور مستقل از شهرستان عمل کند، برطرف شود.

وی همچنین از تصمیم نمایندگان شهرهای آبادان و خرمشهر برای برگزاری جلسه ای مشترک با حضور فرمانداران دو شهر در جهت دستیابی به یک خروجی مطلوب برای انعقاد تفاهمنامه های مختلف با سازمان منطقه آزاد اروند به جهت دریافت حمایتهای مالی خبر داد و گفت: امید می رود تا مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند همان نگاه حمایتی که به آبفار خرمشهر دارند نسبت به روستاهای آبادان نیز داشته باشند.

 

مختار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتقاد جدی از وضعیت نابسامان آب شرب در مناطق روستایی خطاب به مسئولان آبفا خوزستان افزود: روستائیان منطقه از بابت وضعیت بد آب شرب مناطقشان به نقطه صفر رسیده اند و تاب و تحملی برایشان باقی نمانده است.

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست شب گذشته اش با همراهی یکی دیگر از نمایندگان با اهالی روستا، از ارائه طوماری توسط اهالی روستا خبر داد که در آن به صورت شدید اللحنی در خصوص وضعیت آب شرب مناطقشان ابراز ناخرسندی کرده اند.

مختار در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز گلایه از وضعیت بد و نابسامان کشاورزی در شهرستان آبادان تصریح کرد: در زمان حاضر خرمای با کیفیت کشاورزان منطقه به دلیل نبود کارگاه های فرآوری و بسته بندی خرما با کمترین قیمت خریداری می شود که باید برای آن چاره اندیشی شود.

وی از وجود امکان ایجاد ۲۰ کارگاه و کارخانه فرآوری خرما و بسته بندی در منطقه خبر داد و یادآور شد: با انجام این کار علاوه بر افزایش قیمت خرما می توانیم زمینه ایجاد انگیز و کار بیشتر در میان کشاورزان را سبب شویم.

مختار با ابراز تاسف از اینکه جهاد کشاورزی در بحث ترویج کشاورزی در بخش روستایی به خوبی عمل نکرده است، گفت: باید تمامی کارها به صورت زیر ساختی و به طور مناسب و درستی انجام شود، بسیاری از پروژه ها در منطقه انجام می شود اما چون خروجی مناسبی ندارد، بلا استفاده و تکلیف باقی می ماند.

وی از سازمان آب و برق خوزستان نیز در جهت کمک به بهسازی دستگاه لایه بردار پس از هفت سال، کمک به لایروبی کانال ژیان و سایر تجهیزات موجود در بالادست و پائین دست سدهای موجود در منطقه یاری خواست.

نوشتن دیدگاه