لزوم همکاری منطقه آزاد اروند برای بهبود وضعیت آبرسانی در روستاها

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان بر لزوم همکاری سازمان منطقه آزاد اروند در جهت بهبودی وضعیت آبرسانی به روستاهای آبادان تاکید کرد.

درویشعلی کریمی در جلسه بررسی مشکلات آب و برق شهرستان آبادان که با حضور مسئولان استانی، نمایندگان مردم آبادان در مجلس، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و سایر مسئولان شهری در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه شهرستان آبادان برگزار شد، با اشاره به تصویب ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی تصفیه خانه آب شهید کشتکار آبادان گفت: این میزان اعتبار برای بازسازی تاسیساتی هزینه می شود که هرچند عمر زیادی از آنها نمی گذرد اما به طور کلی از انتفاع خارج شده اند.

وی افزود: بر خلاف سایر شهرها که منابع تامین آب مختلف و زیادی دارند، ۷۹ روستای آبادان آب مورد نیاز خود را تنها از این تصفیه خانه (شهید کشتکار) تامین می کنند.

در صورت تامین اعتبار یاد شده و انجام بازسازی های لازم در تاسیسات این تصفیه خانه به طور قطع مشکلات ۷۹ روستای آبادان حل می شود.

 

کریمی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن نامطلوب خواندن وضعیت آبرسانی به روستاها تصریح کرد: به غیر از راه های بلند مدت و میان مدت، راه های میان بری نیز باری انجام و کسب نتیجه در حداقل زمان شش ماه آینده برای رفع مشکلات روستائیان وجود دارد که نیاز به مشارکت و همراهی سازمان منطقه آزاد اروند در این میان است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان با قدردانی از همکاری منطقه آزاد اروند در اجرای طرح آبرسانی منطقه شلمچه که سبب بهره مندی ۱۸ روستای خرمشهر از آب شرب مورد نیاز شد، گفت: امید می رود تا مسئولان منطقه آزاد اروند چنین نگاهی را در مورد روستاهای آبادان نیز داشته باشند.

کریمی با اشاره به اینکه قرار بود ۱۱ هزار مترمکعب آب از محل طرح غدیر به روستاهای آبادان اختصاص یابد، افزود: با توجه به مشکلات این طرح که حتی قادر به تامین کامل آب مورد نیاز شهر آبادان نیست، به طور قطع نمی توان به این مورد دلخوش کرد.

وی اظهار کرد: در زمان حاضر سه ایستگاه پمپاژ واقع در روستاهای ابوشانک و ثوامر، آب مورد نیاز روستاهای تنگه های ۱، ۲ و ۳ و شلاحی، منیوحی و نصار را تامین می کنند.

کریمی با اشاره به اجرای طرح ذهکشی آبیاری در روستای ثوامر تصریح کرد: در صورت اعطای مجوز برداشت ۹۰ لیتر از آب مربوط به این طرح از سوی شرکت آب و برق خوزستان، این امر کمک شایانی به بهبود وضعیت آبرسانی به ۴۷ روستای در مسیر می کند.

وی یادآور شد: در صورت این کار تمامی تجهیزات و امکانات مورد نیاز ر ا خودمان تامین و مهیا می کنیم.

نوشتن دیدگاه