انتقاد شدید امام جمعه آبادان از عدم حضور مسئولان در جلسات مختلف

امام جمعه آبادان از عدم حضور مسئولان دستگاههای اجرایی این شهر در جلسات مختلف انتقاد کرد.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در نماز وحدت ظهر دیروز دوشنبه که به مناسبت سالروز شهادت آیت الله بهشتی و هفته قوه قضائیه در محل حسینیه ثارالله برگزار شد، گفت: باید برای مواجه با مسئولانی که در هیچ جلسه ای حضور پیدا نمی کنند یک فکر اساسی و مناسبی به حالشان کرد.

وی، حضور نیافتن مسئولان در جلسات را به دور از شعائر اسلامی خواند و افزود: معلوم نیست چنین مسئولانی بودنشان در ادارات مربوطه ثمر بخش و دارای خروجی هست یا خیر.

امام جمعه آبادان اظهار کرد: آبادان از جمله شهرهای با سابقه ایست که باید مدیرانش در تمامی صحنه ها بدرخشند، مردم دائم از ما می پرسند که چرا مسئولان به مناطق آنان سری نمی زنند و از نزدیک با آنها ملاقات و گفتگو نمی کنند تا مسائل و مشکلاتشان را ببینند و درک منطقی و درستی از وضعیت آنان داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه طبق گفته مردم دستیابی به مسئولان بسیار سخت و مورد گلایه است، خطاب به مدیران دستگاههای اجرایی شهر تصریح کرد: هرچه ارتباطمان با مردم بیشتر باشد نگاهها نیز مثبت تر خواهد شد، اما متاسفانه بخشی از مسئولان هیچگاه پیدایشان نمی شود.

امام جمعه آبادان از سهل الوصول بودن شهید بهشتی به عنوان یکی از برجستگی های وی نام برد و گفت: خوشا مدیری که سهل الوصول باشد و مردم بتوانند به آسانی با وی در ارتباط باشند و مسائلشان را با آن مطرح کنند.

ابراهیمی پور با خطاب دوباره مسئولان دستگاههای اجرایی شهر افزود: بخشی ا زمردم حرکتهای ما را به پای نظام می نویسند، اگر با آنان برخورد بد رفتار کردیم، می گویند مقصر نظام است که نمی تواند از پس یک مدیرش بر آید، و گاها در این میان شایعاتی نیز درست و بر سر زبانها می افتد.

 

گزارش به مافوق

وی از تصمیم خود برای ارائه گزارش حضور و یا عدم حضور مسئولان دستگاههای اجرایی آبادان در جلسات مختلف به مدیران مافوق آنان خبر داد و متذکر شد: بی تفاوتی و کوتاهی مسئولان از شرکت در جلسات دیگر قابل اغماض و چشم پوشی نیست چرا که این مسئله سبب شده تا خروجی بسیاری از جلسات قابل پرداخت و توجه نباشد.

ابراهیمی پور با اشاره به حادثه اخیر تصادف رانندگی که منجر به شهادت جمعی از سربازان کشورمان شد، اظهار کرد: در این جریان برخی ها به جای سربازان خاطره نویسی کردند تا با سیاه نمایی از پادگان صفر پنج کرمان، وضعیت پادگانها در کشور را نامناسب جلوه دهند و متاسفانه مطالب زیادی نیز در این خصوص در شبکه های مجازی دست به دست شد.

 

حرکت غیرمسئولانه و ضربه زدن به نظام

امام جمعه آبادان تصریح کرد: برخی ها از هر حرکت مسئولی به عنوان اهرمی برای وارد کردن ضربه به نظام استفاده می کنند و در همین راستا مسئولان وظیفه دارند برای پیشگیری از این موضوع مسئولیتهای محوله را به نحو مناسب و مطلوبی به انجام برسانند.

وی با مهم خواندن نحوه برخورد با ارباب رجوع یادآور شد: شهید بهشتی دنیایی از اخلاق بود، مردم داری از ویژگیهای بارز وی به شمار می رفت به نحویکه در تمامی اوقات روز حتی پیش از اذان صبح با مردم به گفتگو می نشست.

امام جمعه آبادان گفت: دقت بالای شهید بهشتی در انجام کارهایش سبب شد تا به رغم گذشت سالها از شهادت وی هنوز دلهای مردم به سوی وی باشد.

ابراهیمی پور افزود: مسئولان زحمتکش هستند اما همان چند مسئولی که کار نمی کنند کارکرد و تلاش همه را به زیر سوال می برند.

وی با اشاره به موضوع فیش حقوق های نجومی برخی مسئولان اضافه کرد: متاسفانه این مسئله نگاهها را نسبت به نظام تغییر داده است و اکنون شاهدیم که مسئولان کلان کشوری مبارزه با مفاسد اقتصادی را آغاز کرده اند.

ابراهیمی پور تصریح کرد: به طور قطع چنین مدیرانی نمی توانند اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری را به پیش ببرند.

امام جمعه آبادان با بیان اینکه شهید بهشتی کسی بود که توانست اندیشه یک ملت را به جهان عرضه کند، گفت: دشمن به دنبال آن بود که با شهادت آیت الله بهشتی یک کشور را ساقط کند اما این مسئله ماندگاری دکتر بهشتی در قلوب مردم را به همراه داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: هیچ کشوری در جهان به اندازه ایران، لبنان و سوریه از تروریست ها ضربه نخورد. به گفته ابراهیمی پور، ترور شخصیتی و جسمی شهید بهشتی نشان از اوج مظلومیت وی دارد.

امام جمعه آبادان با قدردانی از برخی اقدامات انجام شده در حوزه دادگستری آبادان از جمله راه اندازی اتاق مادر و کودک و شعبه انرژی و غیره اظهار کرد: همه بایستی در دست یکدیگر داده و به قضات کمک کنیم.

 

طلاق در آبادان یک آسیب جدی است

وی تصریح کرد: موضوع طلاق در آبادان یک آسیب جدی است و آمار آن نیز بسیار نگران کننده است و باید با بالا بردن سطح آگاهی های دختران و پسرانمان از عواقب این کار سبب کاهش آمار طلاق شویم.

امام جمعه آبادان با اشاره به پیگیری موضوع پالایشگاه دوم خوزستان توسط دادگستری آبادان یادآور شد: رعایت عدالت در ادارات سبب جلوگیری از تشکیل بسیاری از پرونده ها در دادگستری می شود.

 

اختلاف میان ادارات و دردسر مردم

ابراهیمی پور اضافه کرد: متاسفانه برخی اوقات اختلاف سلیقه میان ادارات سبب ایجاد دردسر برای مردم می شود که توصیه می شود این وضعیت خاتمه یابد.

وی در پایان، با تقدیر از تمامی مسئولان حاضر در آئین به ویژه خبرنگاران که در تمامی عرصه ها پا به پای مسئولان بوده اند، گفت: روزه داری، تمرین خدمت کردن به مردم، گذشت، تقوا و مقدم داشتن دیگران بر خود است، اگر از دیگران دستگیری کنیم به طور قطع سبب جلب رضایت خداوند می شود.

نوشتن دیدگاه