درمان کودک سرطانی با تلاش های پزشک نیکوکار و فرمانده انتظامی آبادان

دختر 12 ساله آبادانی که با همت و کمک مالی مجموعه نیروی انتظامی این شهرستان و با حمایت پزشک ایرانی مقیم آمریکا برای درمان سرطان در یکی از بیمارستان‌های پایتخت زیر تیغ جراحی رفته بود پس از جراحی نفس گیر چند ساعته به سلامت از اتاق عمل خارج شد.

دکتر یزدانمهر که پزشک ارشد تیم جراحی است با اینکه برای برگزاری یک همایش تخصصی از آمریکا به ایران آمده گفت: پس از شنیدن وضعیت این کودک و مشکلات فراوان خود و خانواده‌اش، به همراه پروفسور پیرنیا و دکتر ایل بیگی که از پزشکان صاحب نام هستند تصمیم گرفتیم به طور مشترک تومور سرطانی را از بدن دخترک خارج کنیم.

دکتر یزدانمهر که از دریافت دستمزد چندین میلیونی‌اش برای انجام این جراحی سخت و نفس گیر چشم پوشی کرده و با نیتی خداپسندانه برای نجات زهرا به اتاق عمل رفت گفت: «این دختر نوجوان دو ماه قبل به بیمارستان مراجعه کرد و در آزمایش‌ها مشخص شد او به سرطان روده یا همان بیماری چسبندگی روده مبتلا است.

با توجه به سرعت پیشرفت بیماری، به خانواده‌اش تأکید شد که هر چه زودتر باید جراحی شود. اما خیلی زود متوجه شدیم این خانواده وضعیت مالی خوبی ندارد.

ضمن اینکه پدر دختر کوچولو که مأمور نیروی انتظامی بوده چند سال قبل فوت کرده بود.

به همین خاطر خانواده‌اش اعلام کردند به خاطر ناتوانی در پرداخت هزینه‌های سنگین درمان، از عمل منصرف شده‌اند.»

 

پزشک متخصص افزود: با توجه به شرایط وخیم دخترک بیمار، پذیرفتم بدون دریافت هیچ هزینه‌ای زهرا را عمل کنم.

حتی پس از گفت‌و‌گو با مسئولان بیمارستان، برایشان تخفیف قابل توجهی هم در نظر گرفته شد.

البته نیروی انتظامی شهرستان آبادان که حامی اصلی این اتفاق خوب بود باقیمانده هزینه‌ها را پرداخت کرد و زهرا بستری شد.»

دکتر یزدانمهر درباره وضعیت بیماری دخترک گفت: «می توانم بگویم زهرا یک قهرمان است که با وجود بیماری سختی که داشته به خوبی مقاومت کرده است.

قرار بود این عمل ابتدا صبح شنبه در بیمارستان خصوصی انجام شود. اما برنامه تغییر کرد و با انتقال بیمار به یک کلینیک مجهز، ساعت 9 صبح جمعه جراحی را آغاز کردیم.

با توجه به حساسیت عمل جراحی، پزشکان بزرگ و مطرحی همچون پروفسورپیرنیا و دکتر ایل بیگی نیز تیم را یاری کردند و خدا را شکر عمل موفقیت‌آمیز بود.

در این جراحی بخش آسیب دیده روده به طور کامل برداشته شد.

در حال حاضر وضعیت عمومی زهرا بسیار خوب یا بهتر است بگویم عالی است.

این دختر 12 ساله تا 10 روز آینده در بخش مراقبت های ویژه کلینیک تحت نظر پزشکان خواهد بود و ان شاء الله بعد از آن مرخص خواهد شد.»

این پزشک نوع دوست در پایان صحبت‌هایش ضمن تشکر از اقدام پلیس شهرستان آبادان در کمک به این دختر سرطانی گفت: «پلیس آبادان با کمک انسان دوستانه به زهرا جان تازه‌ای به این خانواده بخشیده است.

امیدوارم سازمان‌ها و نهادهای دیگر نیز این اقدامات را ببینند و ما هر روز شاهد این اتفاقات شیرین در کشور باشیم.»

 

اشک‌های شوق مادر زهرا

مادر زهرا که از 5 سال پیش و پس از مرگ همسرش، به تنهایی سه دخترش را با سختی‌های فراوان بزرگ کرده است، در حالی که با شنیدن خبرهای خوش پزشکان دخترش، اشک می‌ریخت در گوشه راهروی کلینیک به دیوار تکیه داده بود.

او با صدایی که حالا نگرانی و شادی در آن هر دو حس می‌شد، گفت: «خدا را شاکرم که با همت مسئولان نیروی انتظامی آبادان و همکاری پزشکان فرزندم به سلامت عمل شد.

من به قدری خوشحالم که نمی‌توانم مانع سرازیر شدن اشک هایم شوم.

زمانی که به ما گفتند این عمل چقدر هزینه دارد هیچ وقت فکر نمی‌کردم راهی برای نجات زهرا باشد.

تا اینکه نیروی انتظامی و نیکوکاری که دوست ندارد اسمی از او ببرم به ما کمک کردند.

راستش از زمانی که رسانه‌ها پیگیر مشکلات ما شدند، اتفاقات خوبی برای من و خانواده‌ام افتاد.

من به جز زهرا دو دختر بزرگ دارم که در خانه‌ای اجاره‌ای در آبادان زندگی می‌کنیم.

با پیگیری‌هایی که انجام شد قرار است ناجا خانه‌ای به ما بدهد و دو خواهر زهرا نیز در پلیس آبادان مشغول کار شوند.

در این فرصت می‌خواهم از همه آنهایی که مقدمات عمل دخترم را فراهم کردند به ویژه تیم پزشکی و همچنین سرهنگ سید محسن تقی‌زاده - فرمانده انتظامی شهرستان - و مجموعه پلیس این شهرستان تشکر کنم که با بزرگواری هایشان باعث شدند روح همسرم شاد شود و فرزندم نیز سلامتش را دوباره به دست آورد.

ضمن اینکه از مردم خوب کشورم می‌خواهم در این شب های عزیز قدر برای نجات همه بیماران و دختر کوچولویم دعا کنند.»

نوشتن دیدگاه