1700 هکتار از زمین های کشاورزی منیوحی آماده تحویل به کشاورزان

فرماندار آبادان گفت: در موضوع احیای نخیلات و زمین های کشاورزی و اجرای طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری، شرکت جهاد نصر کارگاه خود را در منیوحی تجهیز کرده و هزار و 700 هکتار از این زمین ها آماده تحویل به کشاورزان است.

نشست بررسی مشکلات روستاهای بخش مرکزی شهرستان آبادان با حضور عزیزالله شهبازی فرماندار ویژه آبادان، غلامرضا شرفی، جلیل مختار و عامر کعبی نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسئولان شهری و روسای شوراهای روستایی و دهیاران این بخش در فرمانداری برگزار شد.

 

عزیرالله شهبازی فرماندار آبادان در این نشست به تشریح روند پیگیری نمایندگان مردم آبادان در مجلس برای رسیدگی به وضع روستاهای بخش مرکزی شهرستان و بخش اروندکنار پرداخت.

وی با تشریح تلاش های صورت گرفته در این مسیر با وجود مشکلاتی که برای ماندگاری جمعیت مردم روستاهاست، افزود: حدود 17 درصد جمعیت شهرستان آبادان در روستاهای بخش مرکزی و اروندکنار زندگی می کند.

شهبازی ماندگاری مردم در روستاها را راهبرد اساسی دولت یازدهم خواند و افزود: ماندگاری جمعیت، در راستای افزایش تولید کشاورزی، رونق اقتصادی و ثبات و توسعه متوازن کشور است.

معاون استاندار خوزستان اجرای طرح جهادی ' خیرین پزشک' در روستای ابوشانک شهرستان آبادان را از اقدامات ماندگار دولت یازدهم در حوزه چشم پزشکی و دندانپزشکی خواند و افزود: اگر چه در حوزه آب، وضعیت مورد رضایت نیست.

شهبازی گفت: طرحی نیز در این خصوص آماده شد که به عنوان نخستین چالش مهم آبادان به استانداری خوزستان ارائه شد.

فرماندار ویژه آبادان با اعلام رضایت از وضعیت برق روستاهای شهرستان، اضافه کرد: ظرفیت برق شهرستان 820 مگاوات در شبانه روز است و هم اکنون اوج مصرف 420 الی 430 مگاوات است، لذا می توان 400 مگاوات دیگر ظرفیت خدمت دهی داشته باشیم.

شهبازی همچنین از برگزاری نشست بررسی و پیگیری مشکلات آب و برق روستاهای بخش مرکزی و اروندکنار با حضور نمایندگان مردم آبادان در مجلس و مدیران استانی طی هفته جاری خبر داد.

 

غلامرضاشرفی، جلیل مختار و عامر کعبی نمایندگان مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست، در سخنانی، موضوعات حوزه روستایی شهرستان را تحلیل و بررسی کردند.

در این نشست، روسای شورای روستایی و دهیاران شهرستان، مشکلات خود را در موضوع آب کشاورزی و آشامیدنی، ساخت و سازهای روستایی، برق ،گازرسانی، فضای آموزشی، خرید تضمینی خرما، بیمه روستایی، سلامت و درمان، امنیت و مخابرات مطرح کردند.

در پایان اسن نشست، مقرر شد کارگروه تخصصی بررسی و تحلیل مسائل روستاهای بخش مرکزی و اروندکنار با حضور مدیران دستگاه اجرایی مربوط، نماینده دهیاران، معاونان فرماندار و روسای دفتر نمایندگان مجلس برای حل مشکلات هر حوزه تشکیل و عملیاتی شود.

نوشتن دیدگاه