ضیافت افطار ایتام آبادانی برپا شد

شامگاه گذشته و با حضور جمعی از مسئولان و خیران، ضیافت افطار جمعی از ایتام تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در محل فرمانداری ویژه آبادان برپا شد.

یکی از سنت های پسندیده و هر ساله کارگزاران نظام برپایی سفره اطعام افطاری برای ایتام است که امسال نیز همزمان با میلاد کریم اهل بیت (ع)، حضرت امام حسن مجتبی (ع) و با حضور حدود ۳۰۰ نفر از ایتام و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی این ضیافت در محل فرمانداری آبادان برپا شد.

فرماندار آبادان در حاشیه این آئین در جمع خبرنگاران با تبریک ماه رمضان و فرا رسیدن میلاد کریم اهل بیت (ع) از ایجاد مهربانی، عطوفت، محبت و انس به عنوان برکات ماه مبارک رمضان نام برد و گفت: اطعام ایتام و نیازمندان از جمله کارهای با ارزش و برپایه فرامین دینی است که سبب خشنودی خداوند می شود.

عزیزاله شهبازی با بیان اینکه این گونه اقدامات در جهت ترویج کار خیر انجام می شود، افزود: ایجاد وحدت و همدلی میان مستمندان و اغنیا مهمترین اثریست که از اطعام ایتام حاصل می شود.

وی اظهار کرد: شهرستان آبادان نعمتهای خدادادی فراوانی دارد که در زمینه توانبخشی و کمک به تامین رفاه اجتماعی نیازمندان، تعداد زیادی از افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و مراکز خیریه قرار دارند.

وی در پایان تصریح کرد: خدمت به ایتام و محرومان و رفع نیازهای آنان نه تنها عبادت بلکه موجب تکریم آنان نیز می شود.

نوشتن دیدگاه