کمبود نیروی اداری و قضایی در دادگستری آبادان

رئیس دادگستری آبادان از خالی بودن ۶۰ درصد از ظرفیت کادر قضایی و دو سوم از کادر بخش اداری این دادگستری خبر داد.

سیروس محمدی زاده در آئین تجلیل و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا که به مناسبت آغاز هفته قوه قضائیه در محل گلزار شهدای آبادان برگزار شد، از کمبود نیروی اداری و قضایی به عنوان عمده ترین مشکل دادگستری آبادان و از مطالبات به حق مردم نام برد و گفت: در زمان حاضر تنها ۴۰ درصد از ظرفیت قضایی و یک سوم بخش اداری دادگستری آبادان در حال ارائه خدمات به مراجعان است.

وی افزود: با وجود تلاشهای مستمر و بی وقفه نیروهای دادگستری اعم از قضات و بخشهای اداری اما به دلیل آنچه پیشتر گفته شد گاهی با طولانی شدن روند دادرسی مواجه هستیم.

رئیس دادگستری آبادان اظهار کرد: از سوی دیگر عدم شناخت و آگاهی مردم از قانون سبب شده تا به جای طرح قوانین مربوط به موضوع حادث شده، قوانینی را مطرح کنند که پس از گذشت ماهها تازه متوجه اشتباه بودن روند طی شده می شوند.

محمدی زاده ابراز امیدواری کرد تا با فرهنگ سازی مناسب در این زمینه بتوانیم از موضوع اطاله دادرسی در دادگستری جلوگیری کنیم.

به گفته وی، حضور در نماز جمعه، دیدار با خانواده شهدا، دیدار با امام جمعه و اعضای حوزه علمیه، سرکشی به آسایشگاه معلولان و کمک به ایتام در حد توان از جمله برنامه های قابل اجرا در هفته قوه قضائیه در آبادان است.

رئیس دادگستری آبادان در پایان، بر ضرورت همراهی و مشارکت دستگاههای مربوطه با دادگستری آبادان در جهت رفع موانع و حل مشکلات شهروندان تاکید کرد.

امروز و در نخستین روز از هفته قوه قضائیه تمامی قضات آبادان به همراه برخی مسئولان سازمانهای ثبت اسناد و املاک، پزشکی قانونی، تعزیرات حکومتی، امور زندانها، شهرداری، نیروهای نظامی و انتظامی و غیره در قالب کاروانی از تاکسی های شهری مسیر دادگستری تا گلزار شهدا را طی کرده و با نثار شاخه های گل و قرائت فاتحه ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس با آرمانهای والای شهدا و امام شهیدان تجدید پیمان بستند.

نوشتن دیدگاه