سرپرست شهرداری آبادان: شهرداری آبادان را با ۷۰ میلیارد تومان بدهی سرپرستی می کنم

سرپرست شهرداری آبادان گفت: با ۷۰ میلیارد تومان بدهی، امور این شهرداری را به دست گرفته ام.

حسین زال بهبهانی با بیان اینکه این کاسه ای که به دست ما داده اند، فعلا خالی است، اظهار کرد: در تلاش برای دریافت مطالباتمان از دستگاه های مختلف هستیم که البته بسیاری از آنها نیز قول مساعد برای پرداخت داده اند.

وی با بیان اینکه پالایشگاه قدری در پرداخت بدهی هایش از بابت عوارض آلایندگی به شهر تعلل می کند، عنوان کرد: از پالایشگاه آبادان ۳۰ میلیارد تومان بابت عوارض آلایندگی طلب داریم که اگر این پول به دسدتمان برسد به طور قطع کارهای خدماتی و عمرانی شهر با روال بهتر و مطلوب تری دنبال می شود.

سرپرست شهرداری آبادان تصریح کرد: متاسفانه همکاری ضعیف و طفره رفتن های گاه و بی گاه پالایشگاه در پرداخت عوارض آلایندگی ما را با مشکل مواجه می کند که انتظار می رود مسئولان پالایشگاه به مجموعه شهرداری تعامل بیشتری را داشته باشند.

به گفته بهبهانی، طی رایزنی با معاون وزیر نفت، وی قول مساعد برای پرداخت بدهی های پالایشگاه به طور بخش به بخش داد که اگر این پولها به دست ما برسد به طور قطع کارهای خدماتی و عرمانی شهر با روال بهتر و مناسب تری دنبال و به انجام می رسد.

 

آغاز چند پروژه سرمایه گذاری در آتیه ای نزدیک

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اولویت های کاری اش در شهر یادآور شد: کارهای خدماتی و عمرانی اعم از آسفالت خیابانها و معابر و سایر موارد از جمله اولویت های کاری ما به شمار می روند که با همکاری و تلاش شبانه روزی کارکنان خدوم شهرداری آنها را به انجام می رسانیم.

بهبهانی همچنین از آغاز چند پروژه سرمایه گذاری توسط شهرداری و در آتیه ای نزدیک خبر داد و گفت: در صورت تایید شورا و انجام این پروژه ها به طور قطع نتایجش برای شهر نیز بسیار مفید و خوب خواهد بود.

وی در خصوص موضوع پرچالش ساماندهی دستفروشان افزود: پیشتر یکی دو بار برای ساماندهی دستفروشان اقدام شد اما از آن جایی محلی برای انتقال آنان و امکان عرضه و فروش کالاهایشان وجود پیش بینی نشده بود این کار ابتر باقی ماند و پس از اندک زمانی باز هم شاهد بازگشت دوباره دستفروشان به محل های پیشین بودیم.

سرپرست شهرداری آبادان اظهار کرد: به زودی در نشستی مشترک با اعضای شورای شهر و مسئولان مربوطه در این خصوص تصمیم گیری و اقدام می شود، ابتدا باید جایی را برای آنها در نظر بگیریم، سپس نسبت به جابه جایی دستفروشان اقدام کنیم.

 

چالش نظافت عمومی شهر

موضوع نظافت عمومی شهر از دیگر موارد قابل اشاره و پاسخ سرپرست شهرداری آبادان بود که به گفته وی، این کار به طور مستمر در حال انجام است اما طی دو سال اخیر به دلیل کاهش نیروهای خدماتی به دلیل فرا رسیدن موعد بازنشستگی آنان، در برخی مکان ها در خصوص نظافت شهری با مشکل مواجه می شویم.

بهبهانی تصریح کرد: به طور سالانه تعدادی از کارکنان شهرداری بازنشسته می شوند و طی سالهای گذشته نیز از سوی استانداری مجوز استخدام هیچ نیرویی اعم از جایگزین و یا استخدامی جدید برای هیچ بخشی صادر نشده است.

وی با اشاره به نیاز مبرم شهرداری آبادان به بکارگیری نیروهای مورد نیاز در بخشهای خدماتی و غیره، ابراز امیدواری کرد تا بتوانیم در این زمینه مجوزی را از استانداری دریافت کنیم.

 

سنگینی وجود نیروهای مازاد بر دوش شهرداری

سرپرست شهرداری آبادان با اشاره به وجود نیروهای مازاد شهرداری که هزینه های زیادی را نیز بر دوش شهرداری متحمل ساخته اند، گفت: عدم پرداخت چهار درصد کارکنان که پیشتر می شد به نحوی انجام تا نیروها از پیکره شهرداری جدا شوند اما نشد، اکنون به صورت حجیم شده ای بر دوش شهرداری سنگینی می کند که امید می رود از طریق گشایش های مالی بتوانیم به طور بخش به بخش این مطالبات را به کارکنان بازنشسته پرداخت و به این ترتیب پیکره شهرداری را کوچکتر و چابک تر کنیم.

بهبهانی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از همکاری و حمایت و تعامل اعضای شورای شهر، نمایندگان مجلس و فرماندار ویژه شهرستان با شهرداری آبادان در کمک به دستیابی به اهداف کلان شهری از سایر مسئولان دستگاههای اجرایی شهر این همراهی و همکاری به جهت ارائه بهتر، مطلوب تر و برداشتن گام های مثبت برای این شهر مظلوم را خواستار شد.

وی در پایان، خطاب به شهروندان آبادانی گفت: به عنوان یک آبادانی از محله سده، کمترین انتظارم از همشهریانم آن است که واقعا با کارکنان و ماموران شهرداری همکاری کنند و سعه صدر داشته باشند تا بتوانیم با کمک و یاری یکدیگر در جهت بهبود وضعیت شهر تلاش کنیم.

نوشتن دیدگاه