دیوار «نگرش» در آبادان راه اندازی می شود

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آبادان از راه اندازی دیوار «نگرش» در این شهر طی هفته آتی خبر داد.

سمیرا کردی زاده از افزایش اشتیاق و جلب نظر کودکان، نوجوانان و جوانان به کتابخوانی و تبدیل آن به یک عادت همگانی، تشویق مردم به کتابخوانی و ارتقای سطح سرانه مطالعه به عنوان دلایل انجام این کار نام برد.

وی با اشاره به مهیاسازی فضا و امکانات مورد نیاز راه اندازی نخستین دیوار نگرش در منطقه امیری افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده در هفته آتی این دیوار جهت استفاده عمومی راه اندازی می شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آبادان اظهار کرد: همانگونه که جسم آدمی نیاز به خوراک دارد، ذهن نیز نیاز به خوراک که همانا مطالعه کتاب هست، دارد.

 

کردی زاده در ادامه از شهروندان فهیم و با فرهنگ آبادانی خواست تا علاوه بر سهیم شدن در این اقدام فرهنگی، در نگهداری کتاب ها در این مکان نیز کوشا باشند.

وی اضافه کرد: در مکان یاد شده علاوه بر کتاب هایی که توسط معاونت فرهنگی شهرداری تهیه و در آنجا برای مطالعه عموم نهاده می شود، روابط عمومی شهرداری نیز وظیفه تهیه و عرضه روزانه روزنامه ها در این مکان را بر عهده دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آبادان گفت: شهروندان آبادانی نیز می توانند کتابهایی را که نیاز ندارند برای استفاده سایر شهروندان در این محل قرار دهند و اگر کتابی را نیز برای مطالعه در این مکان یافتند از آن برای مطالعه در همان مکان و قرار دادن دوباره کتاب در محل بهره ببرند.

به گفته کردی زاده، گام نخست این اقدام به صورت ایجاد دیوار نگرش در هر منطقه (که با توجه به وجود مناطق سه گانه شهرداری سه دیوار) است و در صورت استقبال و کسب موفقیت در این زمینه در مرحله بعد به طور محله ای انجام می شود.

نوشتن دیدگاه