توریسم گردشگری؛ زمینه ساز توسعه زیرساخت های بهداشت و سلامت در منطقه آزاد اروند

هم افزایی های علمی و تجربی در حوزه سلامت و بهداشت، می تواند مسیری هموار در جهت توسعه گردشگری و توریسم درمانی باشد.

سید مرتضی نعمت زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری در جسله ای با حضور مسئولان حوزه بهداشت و درمان آبادان و خرمشهر گفت: در حوزه گردشگری و سلامت، فرآیند ها در منطقه آزاد اروند، تعریف و مشخص شده است و مسیری روشن و برنامه ریزی شده را در پیش روی ما قرار می دهد و این مسئله، می تواند زمینه را برای توسعه اقتصادی در حوزه گردشگری با استفاده از مقوله بهداشت و درمان، مهیا سازد.

وی در ادامه افزود: تبادل نظر و انتقال دیدگاه ها در شرایط کنونی، می تواند زمینه ای برای توجه و تمرکز بر اقتصاد توریسم درمانی باشد.

پروژه دیوار کشی منطقه آزاد اروند به اتمام رسیده است و پس از آن باید شاهد ساخت مبادی ورودی و استقرار گمرک جمهوری اسلامی ایران در آنها باشیم. این اتفاق و رویداد مهم که با همت و تلاش معاون فنی و امور زیربنایی سازمان صورت پذیرفت، آغازی برای تحول گسترده اقتصادی منطقه است و بدون تردید، حوزه سلامت و توریسم گردشگری نیز متاثر از این رویداد خواهد بود.

نعمت زاده در پایان یادآور شد: اکنون باید به دنبال استراتژی جذب بیماران کشور همسایه، عراق، در منطقه آزاد اروند باشیم چرا که شرایط تردد همسایگان عراقی ما از مرز تجاری شلمچه، بدون ویزا، در حال فراهم شدن است و بدین وسیله می توان، افق های توسعه را در بخش سلامت و درمان در آبادان و خرمشهر ترسیم نمود.

نوشتن دیدگاه