اضافه شدن دستگاه‌های پزشکی جدید به بیمارستان‌های آبادان و خرمشهر

رئیس تجهیزات پزشکی دانشکده علوم پزشکی از اضافه شدن دستگاه‌های پزشکی جدید به بیمارستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان خبر داد.

راحیل ابوعلی اظهار کرد: در راستای طرح تحول نظام سلامت یک دستگاه اکوکاردیوگراف به ارزش ریالی 943 میلیون ریال به بیمارستان ولیعصر (عج) خرمشهر داده شد.

وی کاربرد دستگاه اکوکاردیوگرافی را در تشخیص بیماری‌ها و اختلالات قلبی برشمرد و افزود: همچنین دو دستگاه رادیولوژی موبایل هر کدام به ارزش 675 میلیون ریال برای بیمارستان‌های آیت‌اله طالقانی آبادان و شهید معرفی‌زاده شادگان خریداری شد.

رئیس تجهیزات پزشکی دانشکده علوم پزشکی در همین خصوص اضافه کرد: دو دستگاه یادشده از هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران و از محل اعتبارات دانشکده علوم پزشکی آبادان خریداری شد.

این دستگاه قابل حمل بوده و به منظور تصویربرداری رادیوگرافی برای بیمارانی که نمی‌توانند به بخش رادیولوژی منتقل شوند، استفاده می‌شود.

وی همچنین از خرید دو دستگاه رگ‌یاب که هر کدام با بیش از 267 میلیون ریال خریداری شده‌اند خبر داد و افزود: این دستگاه‌ها نیز در بیمارستان‌های شهید معرفی‌زاده شادگان و آیت‌‎اله طالقانی آبادان استفاده می‌شوند.

ابوعلی با بیان این مطلب که دستگاه رگ‌یاب به منظور نشان دادن ناحیه رگ است، گفت: این دستگاه ویژگی‌‎هایی مثل قدرت تشخیص مناسب‌ترین ورید از میان وریدهای دیگر، قدرت تشخیص سیاهرگ و سرخرگ، داشتن سرعت بالا و یافتن رگ در کمتر از 5 ثانیه، دارد.

وی در پایان به خرید شش تخت دیالیز به ارزش بیش از 384 میلیون ریال برای بهره‌برداری در بیمارستان شهید معرفی‌زاده شادگان اشاره کرد.

نوشتن دیدگاه