امام جمعه آبادان: سفره‌خانه‌های سنتی و قلیان‌سراها محلی برای ترویج فساد است

امام جمعه آبادان گفت: سفره‌خانه‌های سنتی علاوه بر آلوده کردن فضای جامعه سبب تروج فرهنگ غیر اخلاقی و شب‌نشینی‌های طولانی در بین جوانان می‌شود.

ظهر امروز جلسه ستاد اجرایی امر به معروف و نهی ازمنکر شهرستان با حضور اعضای ستاد در بیت امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام ابراهیمی‌پور با بیان اینکه در اجرای وظایف و تکالیف خود مصمم است، اظهار کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان در حیطه قانون با تمام ناهنجاری‌های اجتماعی که سبب بر هم خوردن نظم جامعه می‌شود برخورد جدی خواهد داشت.

وی تاکید کرد: در راستای اجرای برنامه امر به معروف و نهی از منکر مسئولانی که در این زمینه کوتاهی کنند از طریق تریبون نماز جمعه به مردم معرفی خواهند شد.

امام جمعه آبادان خطاب به مسئولان شهرستان آبادان گفت: توصیه می‌شود اسیر تبلیغات مروجان فساد اخلاقی در جامعه نشوند؛ زیرا آنها از هر طریقی از جمله تظاهر به رفتار انسان دوستانه می‌خواهند به مسئولان مورد نظر دست پیدا کنند.

ابراهیمی‌پور با بیان اینکه سفره‌خانه‌های سنتی و قلیان سراها محلی برای ترویج فساد در اجتماع است از اعضای ستاد درخواست کرد تا با این پدیده مبارزه جدی داشته باشند.

وی تأکید کرد: متولیان راه‌اندازی بساط قلیان سراها و ایجاد برخی سفره‌خانه‌های غیرقانونی و غیرمجاز به طور حتم فرهنگ اسلامی را نشانه گرفته‌اند.

وی افزود: این قبیل سفره‌خانه‌های سنتی علاوه بر آلوده کردن فضای جامعه سبب ترویج فرهنگ غیر اخلاقی و شب‌نشینی‌های طولانی در بین جوانان می‌شود.

ابراهیمی‌پور در پایان از علمای شهر، دستگاه‌های اجرایی و نیروی انتظامی درخواست کرد حساسیت به این پدیده‌های ضد ارزشی را بیشتر تبلیغ کند و در برخورد با این پدیده ضد فرهنگ اسلامی و عفت عمومی حمایت جدی داشته باشند.

نوشتن دیدگاه