آغاز دور جدید ثبت نام عتبات

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از آغاز دور جدید ثبت‌نام سفر زیارتی عتبات عالیات خبر داد و گفت: در این دوره، اعزام به سامرا افزایش دو برابری خواهد داشت.

محسن نظافتی اعلام کرد: متقاضیان سفر به عتبات عالیات عراق برای اعزام‌های 13 تیر ماه تا 25 مرداد ماه امسال می توانند از امروز برای این سفر زیارتی ثبت نام کنند.

وی افزود: متقاضیان برای ثبت‌نام قطعی در کاروان‌ها می‌توانند با مراجعه به دفاتر مجاز زیارتی سراسر کشور و یا مراجعه به سامانه www.atabat.org.ir برای این سفر در تاریخ اعلام شده اقدام کنند.

«نظافتی» با بیان این که در این دوره علاوه‌بر زائران عادی، دانشجویان نیز به عتبات عالیات عراق اعزام می‌شوند، گفت: سفرهای این دوره در قالب بسته‌های 4، 5 ، 6 و 7 روزه و در برخی استان‌ها 12 روزه و به صورت هوایی و زمینی خواهد بود و سفرها در قالب بسته‌های معمولی و ارزان قیمت ارائه شده است.

وی اظهار کرد: در دوره جدید، حجم اعزام زائران به سامرا دو برابر افزایش می‌یابد و با توجه به استقبال زائران با تلاش برای فراهم آوردن امکانات اقامتی و پارکینگ در آینده، شاهد افزایش بیشتر اعزام‌ها به سامرا خواهیم بود.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت درباره اعزام‌های عتبات در ماه مبارک رمضان نیز گفت: امسال استقبال متقاضیان از سفرهای ماه مبارک رمضان بیشتر از گذشته بود و در نیمه دوم ماه مبارک شاهد افزایش ظرفیت اعزام‌ها بیشتر از سال‌های قبل خواهیم بود.

نظافتی افزود: سفر به عتبات در رمضان در بسته‌های سفر 14 شب که شامل 10 شب در کربلا، سه شب در نجف و یک شب در کاظمین و سامرا خواهد بود و در بسته‌های 21 شب که زائران 10 شب در کربلا، 10 شب در نجف و یک شب در کاظمین و سامرا اقامت خواهند داشت، طراحی و آماده شده است.

نوشتن دیدگاه