موسوی: شورای شهر تحمیل فکر سیاسی در انتخاب شهردار آبادان را نمی پذیرد

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: مداخله مستقیم و تحمیل فکر و عقیده جناحهای سایسی در انتخاب شهردار از نظر اعضای شورا مردود و غیر قابل پذیرش است.

سید فیاض موسوی با بیان اینکه انتظار می رود تا اکثریت اعضا در خصوص انتخاب شهردار مستقل عمل کنند، افزود: انتخاب شهردار وظیفه و حق اعضای شورا است و ضمن در مداخله مستقیم جناحهای سیاسی در انتخاب شهردار، اما چنانچه جناحهای سیاسی و حتی مردم از باب دلسوزی برای شهر پیشنهاداتی سازنده و حتی انتقاداتی داشته باشند با گوش جان شنیداریم.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با اشاره به اینکه عزل شهردار آبادان پس از طی مراحل طرح سوال، پاسخگویی کتبی شهردار، استیضاح و حضور فیزیکی شهردار برای پاسخگویی در صحن شورا و عدم اقناع اعضا از پاسخها رقم خورد، اظهار کرد: عوامل مهمی در استیضاح شهردار نقش داشت که بنا به دلایلی از ذکر آنها خودداری و در زمان مناسب آن ها را بیان خواهم کرد.

موسوی تصریح کرد: در بحث انتخاب شهردار، از طریق واسطه تعداد زیادی تماس می گیرند و هر گروهی فردی را معرفی می کند، اما با این همه ما فراخوانی را ارائه کردیم که بر اساس آن افراد واجد شرایط یاد شده در فراخوان می توانند مدارک خود را به دبیرخانه شورا ارائه کنند که مهلت این فراخوان نیز تا چهارشنبه هفته جاری به اتمام می رسد.

وی با بیان اینکه انتظار می رود تا فرد قدرتمند و توانایی برای گرفتن تصدی شهرداری آبادان به این مسئله ورود کند، گفت: با توجه به اینکه تنها یک سال از عمر شورا باقی مانده، بعید است که افراد شاخصی به این فراخوان لبیک بگویند اما به هر حال همچنان امیدواریم.

 

آغاز بررسی صلاحیت ها از هفته آینده

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان در بخش دیگری از سخنان خود افزود: از روز شنبه هفته آینده موضوع بررسی صلاحیت ها و شاخص هایی که برای شهردار پیش بینی شده، از میان افرادی که مدارکشان را به دبیرخانه شورا ارائه داده اند را آغاز می کنیم.

موسوی اظهار کرد: از آنجایی که تنها یک سال از عمر شورا در دوره چهارم باقیست و براین عقیده ام که بایستی به افراد تحصیل کرده خود شهرداری که کارهای اجرایی کرده اند نیز میدانی برای محک خوردن داده شود.

وی ابراز امیدواری کرد تا تمامی اعضای شورای اسلامی شهر در یک جمع بندی کامل و به اجماع ضمن انتخاب شهرداری توانمند وی را کمک کرده تا بتواند خدمات خوبی به مردم ارائه دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با بیان اینکه معتقدم که اگر قرار است مسئولی را عوض کنیم ابتدا بایستی جانشین وی را انتخاب و بعد این کار را انجام دهیم، گفت: برابر قانون شوراها، به محض اینکه یک شهردار از سوی اعضای شورای اسلامی استیضاح شد بایستی یک سرپرست برای شهرداری انتخاب و سپس برای انتخاب شهردار اقدام کنند که برای آن نیز یک فرصت سه ماه تعیین شده است.

موسوی با تاکید بر لزوم انتخاب یک مدیر قوی و خلاق برای تصدی شهرداری آبادان افزود: افراد تحصیل کرده، توانمند و با سوابق اجرایی در آبادان داریم که از دید پنهان هستند اما می توانند فردی توانمند باشند و اوضاع شهر را متحول کنند لذا بر این باورم که بایستی این فرصت به آبادانی های توانمند و دارای سوابق کاری مناسب داده شود.

 

۵ درخواست برای دریافت تصدی شهرداری آبادان

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: تاکنون حدود چهار تا پنج نفر در زمینه گرفتن تصدی شهرداری آبادان اعلام آمادگی کرده و مدارکشان را به دبیرخانه شورا ارسال کرده اند که در میان آنها افرد بومی و غیر بومی به چشم می خورد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان در پایان تصریح کرد: هنوز مدارک ارائه شده توسط افراد به دبیرخانه شورا بررسی نشده و اصل بررسیها روز شنبه هفته آینده آغاز می شود.

پس از عزل شیرازی شهردار قبلی آبادان، گروه ها و افراد زیادی در فضاهای مجازی دست به کار شده و با نوشتن درخواست های خود در خصوص انتخاب شهرداری آبادانی و ساکن شهر آبادان به صورت جمع آوری لیستی از امضا کنندگان این تقاضا در فضای مجازی، خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر گفته اند: این کمترین خواسته مردم آبادان از منتخبان خود در شورای شهر است و انتظار داریم به هر دلیل و تحت هیچ عنوانی این اصل مهم و اساسی در انتخاب شهردار و دیگر مسئولان عمران این شهر پریشان مورد بی اعتنایی قرار نگیرد.

نوشتن دیدگاه