مهلت یک ماهه دادگستری خوزستان به دارندگان سلاح غیر مجاز

دادگستری کل استان خوزستان در فراخوانی از دارندگان سلاح‌ غیرمجاز خواست که تا یک ماه آینده سلاح خود را تحویل دهند.

معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان خوزستان در این باره گفت: سلاح گرم و به‌ ویژه سلاح جنگی و شکاری غیرمجاز که به وفور در دست مردم قرار دارد، ابزاری برای ارتکاب جرائمی مانند سرقت و قتل است و با توجه به آمار نگران‌کننده، می‌طلبد تا اقدامات قضایی مؤثری در این خصوص صورت گیرد.

حجت الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی ادامه‌داد: برای ساماندهی این مساله و حسب دستور رئیس کل دادگستری استان، این معاونت به ‌عنوان مسئول جمع آوری سلاح غیرمجاز انتخاب شد.

وی گفت: در سال 1390 و طبق نص صریح ماده 16 قانون دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز، دارندگان غیرمجاز انواع اسلحه، مهمات، اقلام و مواد تحت کنترل، از تاریخ ‌اجرایی شدن این قانون به مدت شش ماه، فرصت داشتند تا اسلحه خود را به یکی از مراکز نظامی، انتظامی یا امنیتی تحویل دهند و از مجازات مقرر معاف ‌شوند.

امانت بهبهانی افزود: چنانچه دارندگان اسلحه و مهمات غیرمجاز که در مهلت قانونی مقرر سال 1390 موفق به استفاده از این فرصت نشده‌اند و هنوز اسلحه غیرمجاز در اختیار دارند، می‌توانند در مدت یک ماه آینده نسبت به تحویل سلاح خود اقدام ، و از حداکثر تخفیف مجازات بهره‌مند ‌شوند، در غیر این صورت نگهداری سلاح توسط آنان جرم تلقی شده و وفق مقررات قانونی با آنان اقدام قاطع به‌ عمل می‌آید.

نوشتن دیدگاه