پیکر شهید مدافع حرم «احمد مکیان» از فرودگاه وارد آبادان می شود

جانشین فرمانده سپاه ناحیه آبادان از ورود پیکر مطهر شهید مدافع حرم «احمد مکیان» به فرودگاه آبادان در ساعت ۱۶ و ۱۵ دقیقه امروز بعد از ظهر خبر داد.

سرگرد عبدالحسین بعنونی نژاد صبح امروز شنبه در جلسه هماهنگی استقبال از پیکر شهید در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری آبادان ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: پیکر شهید پس از ورود و استقبال رسمی به سردخانه بهشت رضا (ع) آبادان منتقل می شود.

وی افزود: همچنین راس ساعت ۲۲ امشب آئین وداع با شهید در محل مسجد امام رضا (ع) واقع در ایستگاه ۶ ذوالفقاری با حضور پرشور مردم و مسئولان برگزار می شود.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه آبادان تصریح کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده، آئین تششیع پیکر شهید «احمد مکیان» فردا یکشنبه از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه از محل مصلی نماز جمعه آبادان به سمت مسجد علی ابن ابی طالب واقع در خیابان یک احمد آباد برگزار می شود.

به گفته بعنونی، بنا بر تقاضای مسئولان و مردم ماهشهر برای استقبال و وداع با این شهید مدافع حرم، پیکر شهید پس از آبادان به ماهشهر و سپس به تهران منتقل می شود.

 

۱۵ آبادانی در خط مقدم سوریه

مسئول باغ موزه دفاع مقدس خرمشهر نیز در این جلسه گفت: شهید مکیان سومین شهید آبادانی مدافع حرم بود که به درجه رفیع شهادت نائل شد.

سرهنگ ثامر چنعانی افزود: مقاومت، شهادت طلبی، غیرت، وحدت، همبستگی و صبوری مردم قهرمان آبادان از دوران هشت سال دفاع مقدس درست زمانی که شهر به محاصره دشمن بعثی درآمده بود تا به امروز همچنان پرشور ادامه داشته و دارد، که شهید مکیان نمونه بارزی از این شهادت طلبی است.

وی اظهار کرد: شهید احمد مکیان جوانی است که با انگیزه و فکر خویش راهش را انتخاب کرد و در این مسیر به درستی گام نهاد، اگر دفاع جانانه این عزیزان نبود، امنیت و آرامش امروز را نداشتیم، اتفاقات زیادی در سوریه در حال رخ دادن است که نقش ایران اسلامی در این میان بی بدیل و بی نظیر است.

چنعانی تصریح کرد: در زمان حاضر ۱۵ آبادانی به طور مستقیم در خط مقدم سوریه در حال مبارزه با گروه تکفیری داعش هستند.

 

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان نیز در ادامه این جلسه با ابراز تاسف از شکل گیری وضعیت بغرنج در خاورمیانه گفت: امروزه در شرایطی قرار داریم که طبق فرموده مقام معظم رهبری وضعیت پیچیده ای را در کل دنیا و به خصوص خاورمیانه شاهدیم.

مسعود رئوفی افزود: بسیاری از اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان تحت عنوان مدافعان حرم با حضور در مرزهای اسلامی به دفاع از اسلام و حرم اهل بیت می پردازند.

وی اظهار کرد: متاسفانه دشمنان اسلام با تمام تجهیزات خود وارد عرصه شده و با به خدمت گرفتن نیروهایی تحت نام اسلام، تیشه به ریشه اسلام می زنند و به طور مرتب رزمندگان و مدافعان زیادی در راه دفاع از اسلام و حرم مطهر بزرگان به شهادت می رسند.

رئوفی در پایان، بر برپایی هر چه باشکوه تر آئین استقبال، وداع و تشییع پیکر شهید «احمد مکیان» تاکید کرد.

شهید احمد مکیان فرزند ارشد حاج آقا شیخ مجید مکیان است که در شهر قم به دنیا آمده و در خانواده ای مومن و ولایتمدار درس شهادت آموخت، پدر وی از روحانیون سرشناس شهرستان آبادان و فرمانده پایگاه حوزه بقیه الله است.

نوشتن دیدگاه