امام جمعه آبادان: آوردن کارگر غیر بومی به آبادان اجحاف در حق جوانان این شهرستان است

امام جمعه آبادان گفت: در آبادان از کارگران غیر بومی استفاده می شود و این اجحاف در حق جوانان این شهرستان است.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه آبادان افزود: آبادان یکی از قطب های اقتصادی کشور است که نباید جوانانش دغدغه بیکاری داشته باشند.

وی اظهار کرد: متاسفانه خیلی از شرکت ها بویژه شرکت های پیمانکاری از کارگران غیر بومی استفاده می کنند و این مساله اجحاف در حق جوانان آبادانی است.

خطیب جمعه آبادان گفت: معضل بیکاری اصلی ترین دغدغه جامعه ما بویژه در آبادان است و اقتصاد مقاومتی می تواند این دغدغه را برطرف کند.

حجت الاسلام ابراهیمی پور اظهار کرد: در این شهرستان تعداد جوانان تحصیلکرده کم نیست اما به دلیل رابطه بازی برخی از این تحصیلکرده ها به شغل هایی مثل نگهبانی روی آورده اند.

وی ادامه داد: آبادان قطب محصول خرما در کشور است که می توان از آن به عنوان صنایع تبدیلی استفاده کرد؛ اما متاسفانه خرمای آبادان با قیمت ارزان از کشاورزان خریداری می شود در صورتی که می توان از این محصول نهایت استفاده را بکنیم.

امام جمعه آبادان در ادامه با اشاره به اینکه ارزش ها و آرمان های انقلاب همواره باید حفظ شود ، گفت: مردم با داشتن روحیه انقلابی در برابر ظلم ایستاده و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند که اوج این روحیه را در هشت سال دفاع مقدس جهانیان به تماشا نشستند.

وی پایبندی به مبانی و ارزش های اسلامی ، آرمان های انقلاب ، پایبندی به استقلال همه جانبه کشور، حساسیت در برابر کار و نقشه دشمن و تبعیت نکردن از آن، و نیز تقوای دینی و سیاسی را از جمله شاخصه های انقلابی بودن برشمرد.

نوشتن دیدگاه