امام جمعه اروند‌کنار: اروندکنار مشکل کمبود آب آشامیدنی دارد

امام جمعه اروندکنار گفت: اروندکنار در بخش آب شرب و بخش کشاورزی نیازمند توجه جدی است.

حجت‌الاسلام مهدی محمدی‌ پور در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه عبودیت و بندگی است بنابراین برنامه هایی که برای مردم در نظر گرفته می شود باید بر مبنای کاستن گناه و ازدیاد فرهنگ عبودیت و بندگی در جامعه باشد.

وی افزود: ماه رمضان آغاز سال عارفان است و این ماه عید دوستان خداست چرا که در این ماه گناه و تبعیت از هوای نفس کمتر می شود.

امام جمعه اروندکنار تصریح کرد: جلسات انس با قرآن و و برگزاری مراسم های معنوی باید در این ماه بیشتر شود و این گونه مراسم ها باید در جهتی باشد تا ماه رمضان به عنوان یک عید واقعی محسوب شود.

محمدی پور اضافه کرد: حرمت این ماه مبارک باید بیش از گذشته حفظ شود و برای حفظ این حرمت هم باید برنامه ریزیهای دقیقی انجام شود.

 

وی در ادامه با اشاره به دهم رمضان سالروز وفات حضرت خدیجه کبری (س) و تسلیت آن، به سخنان پیامبر اکرم (ص) در مورد وی اشاره کرد و گفت: حضرت خدیجه فقط به پاکی و طهارت پیامبر (ص) توجه داشت و به هیچ‌کدام از امکاناتی که اطراف او بود توجه نکرد. حضرت خدیجه در فوت پیامبر آنقدر محزون بود که آن سال را عام‌الحزن نامیدند.

محمدی پور با بیان اینکه ماه رمضان را باید ماه قرآن نامید و تلاش کنیم تا از این فرصت برای ارتباط بیشتر با قرآن استفاده کنیم، افزود: در ماه رمضان راه‌های نزدیک شدن و ارتباط با خداوند بیشتر می‌شود و انسان به خدا بسیار نزدیک‌تر می‌گردد و در مقابل خداوند وعده داده است که درهای ارتباط با شیطان و جهنم را می‌بندد.

امام جمعه اروندکنار تاکید کرد: خدمت به مردم را باید سرلوحه زندگی خود قرار دهیم چرا که این امر توفیق الهی است و باید برای رضای خداوند در راه خدمت به خلق حرکت کنیم.

وی در بخش دیگری از خطبه ها به مشکلات این شهر اشاره کرد و گفت: از مشکلات مهم آب آشامیدنی است که متاسفانه در کنار دریا و رودخانه دچار مشکل جدی آب هستیم.

محمدی‌پور ادامه داد: امروز از جهادگران درخواست می‌کنیم به اروندکنار که زمانی مهاجر‌پذیر بود توجه بیشتری به خصوص در بخش کشاورزی کنند، اروندکنار در طول دفاع مقدس خسارت عظیمی دیده و نیاز است با کار بیشتر به‌ویژه از طرف مسئولان استانی و منطقه به جایگاه قبلی خود برسد.

امام جمعه اروند‌کنار در پایان، سالروز فرمان امام در تشکیل نهاد مبارک جهاد سازندگی را گرامی داشت.

نوشتن دیدگاه