شهردار آبادان عزل شد

محمودرضا شیرازی شهردار آبادان با 10 رای موافق و سه رای مخالف اعضای شورای اسلامی این شهر عزل شد.

اعضای شورای شهر آبادان پنجشبنه در جلسه علنی خود پس از شنیدن دفاعیات شهردار در خصوص پنج سوال مطرح شده از سوی اعضای شورای شهر قانع نشده و حکم به برکناری وی دادند.

اعضای شورای شهر اقدام همچنین پس از بحث و تبادل نظر حسین زال بهبهانی را با 11 موافق و 2 رای مخالف تا انتخاب شهردار جدید آبادان به عنوان سرپرست شهرداری این شهر انتخاب کردند.

 

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان هفته گذشته در خصوص شایعه برکناری شهردار گفته بود: شهروندان از عملکرد شهردار رضایت دارند و شورای اسلامی شهر نیز اجازه دخالت برخی جریان های سیاسی در امور شهرداری و شورا را نمی دهد.

سید فیاض موسوی رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: وظایف شهردار و شورای در شهر مشخص است و کسی نمی تواند با سیاسی کاری، اعضای شورا را از صحنه اجتماعی شهر حذف کند.

وی طرح سوال از شهردار را از اختیارات شوای اسلامی شهر دانست و اظهار داشت: وظیفه چهره های سیاسی شهر طرح سوال از شهردار یا تعیین تکلیف برای شواری اسلامی در نشست های شبانه نیست.

موسوی گفت: برخلاف برخی حاشیه سازی ها، شورای اسلامی شهر آبادان پرسش هایی از شهردار در مورد اجرای برخی طرح های عمران شهری مطرح کرده است که شهردار در مدت زمانی 10 روز که هنوز به پایان نرسیده است مهلت پاسخ به آنها را دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان اظهار داشت: متاسفانه برخی از چهره های سیاسی قصد دارند تا شهرداری و شورای اسلامی شهر را وارد چالش کنند.

نوشتن دیدگاه