سرمایه گذاران آلمانی در ساخت بیمارستان در منطقه آزاد اروند مشارکت می کنند

مدیر اداره سلامت سازمان منطقه آزاد اروند گفت: یک گروه سرمایه‌گذار آلمانی آمادگی خود را برای مشارکت در ساخت و تجهیز بیمارستان‌های زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان اعلام کردند.

سید مهدی موسوی اظهار داشت: بر اساس توافق، سازمان منطقه آزاد اروند با همکاری دانشکده علوم پزشکی آبادان مجوزهای لازم و زیرساخت ها نظیر زمین برای ساخت بیمارستان را برای این گروه سرمایه گذار فراهم می کند.

موسوی گفت: با ساخت و تجهیز بیمارستان و مراکز درمانی جدید در منطقه آزاد اروند، گام مهمی در مسیر سلامت مردم، گردشگران و مسافران ورودی به این منطقه برداشته می شود.

وی همچنین از احداث آزمایشگاه غذا و دارو در منطقه آزاد اروند به منظور کاهش هزینه های وارد کنندگان مواد غذایی و بهداشتی در منطقه خبر داد و بیان داشت: تجهیزات خریداری شده برای این آزمایشگاه، به لحاظ شاخص های آزمایشگاهی در رده برتر کشوری قرار می دهد.

 

مدیر اداره سلامت سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با توجه به حجم ورود کالای ملوانی به منطقه آزاد اروند و نبود آزمایشگاه غذا و دارو، کالاهای وارداتی برای دریافت تاییدیه بهداشتی می بایست به اهواز و یا تهران ارسال می شد که با راه اندازی این مرکز، آزمایش های مورد نیاز در این آبادان انجام می شود.

وی همچنین به طرح مونتاژ خودروهای ویژه آمبولانس با حمایت سازمان منطقه آزاد اروند و مشارکت بخش خصوصی در خرمشهر اشاره کرد و بیان داشت:خط مونتاژ و تجهیز آمبولانس بر اساس آخرین استانداردها و زیر نظر فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان انجام می شود.

درمان و آموزش پزشکی نیز در نمایشگاه مطبوعات امشال گفته بود: این وزارت از سرمایه گذارانی که به سرمایه گذاری در حوزه توریسم سلامت مناطق آزاد تمایل دارند، حمایت می کند.

سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: از مسئولان مناطق آزاد نیز، انتظار داریم وزارت بهداشت را در توسعه بهداشت و درمان این مناطق کمک کنند تا کمبودها در این عرصه کاهش یابد.

نوشتن دیدگاه