کاهش چشم‌گیر وجوه زیرمیزی توسط پزشکان در آبادان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آبادان از کاهش چشم‌گیر موضوع وجوه زیرمیزی در بیمارستان‌های دانشگاهی این شهرستان خبر داد.

عبدالله خانزاده اظهار کرد: وجوه زیرمیزی عادت زشتی است که در اثر سیاست‌گذاری‌های غلط در سال‌های گذشته و در امر سلامت باب شده بود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در طرح تحول نظام سلامت، ریشه‌های این عمل زشت هدف قرار گرفت و تقریباً در حال خشک شدن است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: اگر این شرایط را به خوبی مدیریت نکنیم، مجدداً این موضوع دوباره احیا خواهد شد.

 

خانزاده افزود: در آبادان نیز بیمارستان‌های دانشگاهی عاری از این موضوع شده‌اند و به جرأت می‌توان گفت، 99.9 درصد این موضوع برچیده شده است.

وی عنوان کرد: این موارد خط قرمز ما در حوزه سلامت منطقه است که گاه به‌صورت پنهانی شاهد این قضایا هستیم، اما شهروندان این اطمینان را داشته باشند که با این مسائل به‌شدت برخورد خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آبادان تاکید کرد: در بیمارستان‌های تحت امر دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز چند پزشک متخصص که تعداد محدودی هستند، متأسفانه گزارشی مبنی بر اقدام به گرفتن وجوه زیرمیزی به ما رسیده که با آنها نیز اتمام حجت شده است.

وی گفت: سال گذشته با 11 تن از این پزشکان برخورد جدی شد و تا مرحله تعطیلی مطب انها پیش رفتیم که با پا در میانی بزرگانی عرصه پزشکی این کار صورت نگرفت، این موضوع در سال جاری به‌شدت کاهش یافته و در مدت اخیر نیز با پنج تن از پزشکان دیگر که شاهد گزارش‌هایی از اقدامات آنان بودیم نیز اتمام حجت شد.

وی با اشاره به اینکه هیچ ارتباط مالی بین پزشک و بیمار نباید ایجاد شود، یادآور شد: ارتباط مالی بین پزشک و بیمار موضوعی کاملاً مردود است و مردم باید نسبت به این موضوع آگاه باشند که در خصوص کسب سلامت با پزشکان معامله نکنند.

خانزاده ابراز کرد: این موارد قابل پیگیری است و ارگان‌های ناظر با همکاری مردم از طریق سامانه 1690 کلیه موارد و تخلفات را به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی آبادان گزارش دهند.

وی در پایان از خرید سی‌تی اسکن بیمارستان شهید بهشتی آبادان خبر داد و عنوان کرد: این دستگاه در انبارهای بندر خرمشهر است و تا پایان تیر ماه در اختیار مردم عزیز قرار خواهد گرفت.

نوشتن دیدگاه