لزوم پیگیری و اجرای مصوبات شورای سلامت در آبادان

معاون فرماندار آبادان بر لزوم پیگیری و اجرای مصوبات شورای سلامت در این شهرستان تاکید کرد.

دومین شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان آبادان با موضوعیت پیگیری مصوبات جلسات قبل این شورا، ظهر امروز در محل فرمانداری ویژه آبادان برگزار شد.

در این نشست چگونگی تعامل حوزه بهداشت و درمان شهرستان با سازمان‌های مردم‌نهاد در خصوص امر سلامت مورد ارزیابی قرار گرفت، همچنین برخی مشکلات عمده شهر آبادان که مستقیماً با موضوع سلامت جامعه ارتباط دارند مورد بررسی قرار گرفت.

این موضوعات شامل فاضلاب شهری، دست‌فروشان اغذیه، بازارچه‌های سیار عرضه مواد غذایی و ترمینال درون‌شهری بود که از آنها به‌عنوان چالش‌های عمده حوزه سلامت در شهرستان یاد شد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار آبادان در این نشست بر لزوم پیگیری مصوبات در شورای سلامت آبادان تاکید و اظهار کرد: مصوباتی که برای هر دستگاه به تصویب می‌رسد لازم‌الاجرا است.

مسعود رئوفی عنوان کرد: عدم پیگیری مصوبات شورای سلامت، پیگرد دادستان کل استان را در بر خواهد داشت،زیرا شورای سلام تاز مهم‌ترین حوزه‌های هر شهرستان است که باید با جدیت در خصوص پیگیری مصوبات آن اقدام کرد.

وی خاطرنشان کرد: اعضای شورای سلامت شهرستان باید آگاه باشند که در صورت عدم پیگیری امورات محوله در امور سلامت، باید به دادستانی استان خوزستان توضیح دهند.

سیاست‌گذاری در خصوص عقد قرارداد با بیمه‌های تکمیلی در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی آبادان، راه‌اندازی سیتی‌اسکن بیمارستان 17 شهریور آبادان حداکثر تا اواخر تیر ماه، خرید دستگاه «ام.آر.آی» با همکاری دانشگاه علوم پزشکی آبادان و سازمان منطقه آزاد اروند از مهم‌ترین مصوبات شورای سلامت شهرستان آبادان بود.

نوشتن دیدگاه