شهبازی: امکانات ورزشی آبادان کافی نیست

فرماندار آبادان گفت: آبادان از امکانات ورزشی کمی برخوردار است.

عزیزالله شهبازی ظهر امروز پس از جلسه شورای ورزش شهرستان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در نخستین جلسه شورای ورزش شهرستان آبادان در سال 95 حول محور سه موضوع بحث و تبادل نظر شد و مصوباتی نیز به تصویب این شورا رسید.

وی ادامه داد: در این جلسه دبیر شورا و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گزارشی را از عملکرد این اداره ارائه دادند که در آن رویدادها و رخدادهای ورزشی که در آبادان به انجام رسیده است برشمرده شد که رخدادهای قابل توجهی نیز بود.

معاون استاندار خوزستان تصریح کرد: روسای کمیته‌های شورای ورزش نیز مطالبی را مطرح کردند که در مجموع معدل و میانگین خدمات اعضای شورای ورزش شهرستان تاکنون اثربخش بوده است.

 

شهبازی عنوان کرد: همچنین به‌موجب زحمات و تلاش‌های بسیاری که باشگاه صنعت نفت در فصل ورزشی که گذشت متحمل شده و سبب صعود تیم صنعت نفت آبادان به لیگ برتر شد، همچنین موفقیت تیم بسکتبال نفت آبادان در سوپر لیگ بسکتبال کشور، تقدیری از دست‌اندرکاران این باشگاه‌ها صورت گرفت.

معاون استاندار خوزستان تأکید کرد: رسالت و مأموریت تیم صنعت نفت آبادان بسیار سنگین شده برای اینکه ماندن در لیگ برتر کار به‌مراتب سخت‌تری خواهد بود، هزینه‌ها و زحمات بیشتری باید صرف این تیم شود، با توجه به اینکه وزارت نفت در ورزش حرفه‌ای نمی‌تواند هزینه‌ای را اختصاص دهد، سازمان منطقه آزاد اروند در این خصوص مأموریت مهم‌تری خواهد داشت.

وی ابراز کرد: مشکلات تیم واترپلوی نفت آبادان برای حضور در لیگ برتر نیز مطرح شد که در این خصوص نیز با امور ورزش وزارت نفت نیز رایزنی‌هایی انجام خواهد شد.

فرماندار آبادان در ادامه به موفقیت‌های فردی ورزش آبادان که توسط ورزشکاران این شهرستان کسب شده اشاره کرد و گفت: در حوزه‌های فردی نیز قهرمانانی در حوزه‌های ملی و بین‌المللی داشتیم که جای تقدیر دارد.

 

شهبازی در خصوص ورزشگاه فرسوده پنج مهر آبادان نیز اشاره کرد: در این نشست مصوباتی داشتیم از جمله ورزشگاه پنج مهر بود که باید در اختیار سازمان منطقه آزاد اروند قرار گیرد، با وجود اینکه این ورزشگاه حدود 40 سال است که بنیان گذاشته شده است، اما هنوز هیچ کار مؤثری در این خصوص به انجام نرسیده است.

رئیس شورای ورزش شهرستان آبادان با اشاره به مشکلات ورزش روستایی، افزود: همچنین در خصوص مشکلات ورزش شهر چوئبده قرار شد رئیس اداره ورزش و جوانان این شهر گزارشی را در خصوص اعتبارات و امکانات مورد نیاز در اختیار شورای ورزش شهرستان قرار دهد در این خصوص نیز مساعدت لازم صورت گیرد.

این مسئول گفت: رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آبادان پیشنهادی مبنی بر تشکیل کمیته توسعه اماکن ورزشی در شورای ورزش شهرستان ارائه دادند که این موضوع نیز به تصویب رسید.

فرماندار ویژه آبادان یادآور شد: ما در حوزه اماکن ورزشی در سطح شهرستان کمبودهای فراوانی داریم که سازمان منطقه آزاد اروند باید در این خصوص نیز تمهیداتی را اندیشیده و به اجرا در آورد، عمده امکانات ورزشی شهرستان متعلق به حوزه نفت است و شهرستان آبادان از امکانات ورزشی نسبتاً کمی برخوردار است.

شهبازی در پایان خاطرنشان کرد: اغلب امکانات ورزشی آبادان مربوط به قبل از انقلاب است و این مجموعه‌ها باید به روزآوری شود و ما نیز به‌عنوان شورای ورزش شهرستان باید متناسب با نیاز جوانان منطقه حرکت کنیم.

نوشتن دیدگاه