کل سرانه تخصیصی منطقه آزاد اروند به مدارس، هزینه قبض آب و برق می‌شود

مدیر آموزش‌ و پرورش خرمشهر گفت: خوشبختانه سازمان منطقه آزاد اروند سرانه آموزشی و تعمیرات مدارس را پرداخت کرد که جای تقدیر دارد اما با کمال تأسف تمام آن صرف پرداخت قبوض آب و برق شد.

عبدالحافظ عنبری اظهار داشت: خوشبختانه سازمان منطقه آزاد اروند سرانه آموزشی و تعمیرات مدارس را پرداخت کرد که جای تقدیر دارد اما باکمال تأسف تمام آن صرف پرداخت قبوض آب و برق شد.

وی افزود: برق گران و مصرف مدارس بالا است، سازمان برق همکاری نمی‌کند و دستورالعمل‌ها را مبنا قرار می‌دهند.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش‌ و پرورش خرمشهر عنوان کرد: سازمان منطقه آزاد اروند با سازمان برق رایزنی کند تا مشکل برطرف شود و یا در کنار سرانه‌های تخصیصی ردیف اعتباری برای قبوض آب و برق مدارس پیش‌بینی کند.

وی گفت: نهایت مبلغی که از این سرانه شامل مدارس می‌شود 3 میلیون تومان است، قبض‌های آب و برق مدارس بیش از 3 میلیون تومان است، سازمان آب و برق سرانه تخصیصی منطقه آزاد اروند را بهانه کرده است و در صورتی‌که مدارس پرداخت نکنند اشتراک را قطع می‌کنند.

عنبری با اشاره به اینکه مدارس برای سرانه آموزشی و تعمیرات با مشکل مواجه هستند، بیان کرد: امیدواریم مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند نسبت به حل این مشکل پیش از آغاز سال تحصیلی جدید چاره‌اندیشی کنند.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش‌ و پرورش خرمشهر تصریح کرد: متأسفانه بخشی از این مشکل به مدیران مدارس بازمی‌گردد، باید الگوی مصرف در آموزش‌ و پرورش اصلاح شود، مدیران باید نسبت به اصلاح الگوی مصرف در مدارس پیش‌قدم شوند تا شاهد پرداخت هزینه‌های گزاف برای قبوض آب و برق نباشیم.

نوشتن دیدگاه