هفت طرح عمرانی، تولیدی و خدماتی در منطقه آزاد اروند به بهره برداری رسید

با حضور اکبر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، مدیر عامل منطقه آزاد اروند و جمعی از مسئولان محلی هفت طرح عمرانی، تولیدی و خدماتی در منطقه آزاد اروند به بهره برداری رسید.

افتتاح ساختمان مرکز خدمات سرمایه‌گذاری منطقه آزاد اروند، تعریض جاده فلکه الفی به میدان اروند، کلنگ زنی احداث دبیرستان 16 کلاسه، مرکز خدمات پس از فروش دو شرکت خودروسازی کره‌ای، رونمایی از تاکسی های پلاک اروند، بهره برداری طرح حصارکشی منطقه آزاد اروند و بهره برداری از کارخانه بسته بندی چای دلفین طرح هایی بود که امروز سه شنبه در محدوده منطقه آزاد اروند به بهره برداری رسید.

 

افتتاح ساختمان مرکز خدمات سرمایه‌گذاری منطقه آزاد اروند

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با بهره برداری از این طرح، خدمات سرمایه گذاران داخلی و خارجی به صورت متمرکز در یک محل ارائه می شود.

محمدرضا معتمدی افزود: علاوه بر آسان شدن روند سرمایه گذاری شرکت های خارجی و داخلی، تمامی خدمات اینترنتی، مشاوره ای، خدمات وزارت خارجه، ثبت شرکت‌ها، مجوزهای بهره‌برداری و امور حقوقی در این مرکز به سرمایه گذاران ارائه می شود.

 

کلنگ زنی دبیرستان خیر ساز آیین

کلنگ زنی هنرستان 16 کلاسه خیر ساز نیز با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان برگزار شد.

این دبیرستان در زمینی به مساحت شش هزار متر مربع و زیربنای سه هزار و 200 متر مربع و اعتبار40 میلیارد ریال از سوی عباس مصلی‌نژاد خیر مدرسه ساز ساخته می شود.

این واحد آموزشی در دو طبقه فضای آموزشی همراه با سالن اجتماعات و دو آزمایشگاه ساخته می شود.

 

بهره برداری از طرح تعریض جاده فلکه الفی تا میدان اروند

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: این طرح به منظور روان سازی ترافیک در محدوده منطقه بریم آبادان به طول 900 متر انجام شد.

موعود شمخانی اعتبار اجرای این طرح را افزون بر 13 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: 20 کیلومتر تاسیسات نفت، فاضلات و پتروشیمی که در حاشیه این طرح قرار گرفتن از محدوده خارج شد.

 

اتصال منطقه آزاد اروند به پنجره واحد گمرکی

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند گفت:با اجرای این طرح گمرک منطقه آزاد اروند به پنجره واحد گمرکی کشور متصل می شود.

محمدرضا معتمدی افزود:با بهره برداری از نخستین پنجره واحد و سامانه جامع خدمات گمرکی فرامرزی مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد اروند، این منطقه به پایلوت خدمات جامع و هماهنگی گمرکی مناطق آزاد کشور تبدیل شد.

وی افزود:از این پس خدمات گمرکی در منطقه آزاد اروند بر اساس روند کاری گمرک کشور انجام می شود.

 

بهره برداری از طرح محصور نمودن اراضی سازمان منطقه آزاد اروند

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند گفت:با اجرای این طرح حصارکشی محدوده زمین های سازمان منطقه آزاد اروند از فاصله یادمان شهدای شلمچه تا حصار سایت صنعتی به طول 31 کیلومتر اجرا شد.

موعود شمخانی اعتبار اجرای این طرح را 200 میلیارد ریال و در مدت 14 ماه اعلام کرد و افزود: هدف از اجرای آن، محصور شدن اراضی منطقه آزاد اروند و تفکیک اراضی این منطقه از مناطق به منظور جلوگیری از قاچاق کالا از منطقه آزاد اروند به سرزمین مادری است.

 

رونمایی از تاکسی های پلاک اروند

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت:با همکاری راهور و پلاک گذاری، نخستین تاکسی های منطقه این خودروها وارد ناوگان حمل و نقل شهری شدند.

اسماعیل زمانی هداف از اجرای این طرح را توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شهرستانهای آبادان و خرمشهر اعلام کرد و گفت: طبق برنامه تا پایان سالجاری 300 دستگاه تاکسی پلاک اروند در شهر آبادان و 200 تاکسی پلاک اروند در شهر خرمشهر مستقر شده و به شهروندان ارائه خدمت می کند.

وی ادامه داد: تسهیلاتی از سوی بانک های عامل با معرفی سازمان تاکسیرانی شهرستان های آبادان و خرمشهر در اختیار تاکسیداران قرار گرفته و تاکسی های فرسوده نیز با تشکیل کارگروهی از رده خارج می شوند.

زمانی اظهار داشت: نخستین محموله شامل 25 خودرو است که به تدریج پلاک گذاری می شود.

همچنین مرکز خدمات پس از فروش دو شرکت خودروسازی کره‌ای با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در بندر خرمشهر افتتاح شود.

 

بهره برداری از گمرک شهرک صنعتی خرمشهر

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: از این پس تمامی خدمات گمرکی به شرکت صنعتی خرمشهر از این گمرک انجام می شود.

محمدرضا معتمدی هزینه نوسازی ، بازسازی و تجهیز گمرک شهرک صنعتی خرمشهر را سه میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: این گمرک به پنجره واحد گمرک کشور متصل شد و خدمات گمرکی واحد های صنعتی در خروج و ورود کالای و مواد اولیه را انجام می دهد.

 

افتتاح کارخانه بسته بندی چای

مدیر عامل کارخانه بسته بندی چای دلفین در این مراسم گفت: این کارخانه با 20 نفر اشتغالزایی توانایی بسته بندی و عرضه شش تن چای دلفین را دارد.

مهدی گلی افزود: این کارخانه در زمینی به مساحت پنج هزار و 100 متر زیربنای 570 متر زیربنا و 21 متر زیربنای انبار با اعتبار 70 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی افزود: این کارخانه علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی بخشی از نیاز بازار کشور عراق را نیز تامین می کند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در سفر خود به منطقه آزاد اروند از گمرک جهموری اسلامی ناحیه صنعتی منطقه آزاد اروند – خرمشهر و شرکت فولاد کاوه بازدید کرد.

نوشتن دیدگاه