دو طرح صنعتی در آبادان کلنگ زنی شد

عملیات اجرایی دو طرح صنعتی با حضور علی یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی آبادان آغاز شد.

عملیات اجرایی کارخانه ساخت بلوک های سبک با سرمایه گذاری خارجی و شرکت تولید مواد ضد خوردگی با سرمایه گذاری شرکت های دانش بنیان در شهرک صنعتی آبادان آغاز شد.

کارخانه سازنده بلوک دیواری غیر مسطح از بتن سبک گازی در زمینی به مساحت 48 هزار متر مربع و اشتغالزایی 57 نفر ساخته می شود.

این طرح با سرمایه گذاری چهار هزار و 701 میلیون یورو و ظرفیت اسمی تولید چهار میلیون و 320 هزار تن تولید سالانه و با هدف صادرات محصول در شهرک صنعتی آبادان آغاز شد.

 

همچنین در سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به آبادان، عملیات اجرایی ساخت کارخانه تولید مواد ضد خوردگی با پیش بینی سرمایه گذاری 459 میلیارد و 426 میلیون ریال با استفاده از تسهیلات بانک عامل به میزان 157 میلیارد ریال و اشتغالزایی 87 نفر آغاز شد.

با بهره برداری کامل از این پروژه عمرانی سالانه تا 5 هزار تن مواد شیمیایی ضد خوردگی و ضد اکسایش مورد استفاده در صنایع حفاری، نفت و گاز و پتروشیمی تولید می شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به استان خوزستان و شهرهای اهواز، آبادان و خرمشهر چند طرح عمرانی را افتتاح کرده و در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی استان شرکت کرد.

نوشتن دیدگاه